|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/18]

نخست‌وزیر فلسطین: جنگ ما با رژیم اشغالگر اسرائیل بیشتر فرهنگی است تا سیاسی  

نخست‌وزیر فلسطین: جنگ ما با رژیم اشغالگر اسرائیل بیشتر فرهنگی است تا سیاسی

سه شنبه 18 تیر 1398

نخست‌وزیر دولت وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که جنگ فلسطین با رژیم اشغالگر اسرائیل بیشتر فرهنگی است تا سیاسی و جغرافیایی.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الیوم السابع، محمد اشتیه، نخست‌وزیر وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین در دومین همایش داستان عربی در رام الله که با حضور وزرای فلسطینی و اعضای کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) و تعدادی از نویسندگان و داستان‌نویسان فلسطینی برگزار شد، گفت: جنگ ما با اسرائیل تنها درباره سرزمین و حقوق‌مان نیست بلکه درباره تاریخ هم هست. به رغم تلاش اشغالگران اسرائیلی برای جعل تاریخ فلسطین و قدس ما به این جغرافیا و تاریخ وفادار خواهیم بود و شما صادق‌ترین کسانی هستید که درباره فلسطین می‌نویسید. قلم شما درستی داستان فلسطین را بیان می‌کند.

این مراسم به مناسبت سالروز شهادت غسان کنفانی داستان‌نویس فلسطینی برگزار شد. وی هشتم ژوئیه ۱۹۷۲ به دست رژیم صهیونیستی ترور شد.

عاطف ابوسیف، وزیر فرهنگ رژیم صهیونیستی گفت: فعالیت‌های این همایش همزمان با سالروز شهادت کنفانی که بنیانگذار داستان مدرن فلسطین است آغاز شده است. هدف آن شکستن محاصره و انزوای فرهنگی است که اسرائیل برای آن تلاش می‌کند.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:419655!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)