|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/04]

نخست‌وزیر لبنان: تجاوز پهپادی به بیروت نقض آشکار قطعنامه 1701 است  

غرب آسیا

۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۶/۳

http://fna.ir/dbw18w

۰

نخست‌وزیر لبنان: تجاوز پهپادی به بیروت نقض آشکار قطعنامه 1701 است

نخست‌وزیر لبنان حضور پهپادهای شناسایی رژیم صهیونیستی در ضاحیه بیروت را (که یکی از آنها منفجر و دیگری سقوط کرد) نقض آشکار حاکمیت لبنان و قطعنامه 1701 دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان جولان دو پهپاد شناسایی رژیم صهیونیستی بر فراز ضاحیه بیروت را تجاوز آشکار به حاکمیت لبنان و نقض صریح قطعنامه ۱۷۰۱ سازمان ملل متحد دانست.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، وی در ادامه گفت، با «میشل عون» رئیس‌جمهور و «نبیه بری» رئیس پارلمان برای «مشخص کردن اقدامات بعدی» مشورت خواهد کرد خصوصا اینکه این موضوع با پرواز گسترده جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز بیروت و حومه آن همراه بوده است.

الحریری افزود: این اقدامات تهدیدی برای ثبات منطقه‌ای و تلاشی برای متشنج کردن بیشتر وضعیت است.

وی تأکید کرد که جامعه بین‌المللی و دوستان لبنان در جهان مسئولیت حمایت از قطعنامه ۱۷۰۱ و عدم نقض آن به دست رژیم صهیونیستی را بر عهده دارند.

قطعنامه ۱۷۰۱ از قطعنامه‌های شورای امنیت است که در ۱۱ آگوست ۲۰۰۶ برای پایان دادن به جنگ میان حزب الله لبنان و اسرائیل صادر شد (جزئیات بیشتر).

بامداد امروز (یکشنبه) رسانه‌ها از سرنگون شدن دو فروند پهپاد رژیم صهیونیستی در ضاحیه بیروت خبر داد.

در همین راستا خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» به نقل از منبعی آگاه اعلام کرد: پهپادی که در منطقه «معوض» در ضاحیه بیروت ساقط شد یک پهپاد شناسایی کوچک اسرائیلی بود که مأموریت‌های نظامی برای کاشت بمب دارد و مجهز برای انجام عملیات ترور شده بود.

ارتش لبنان نیز اسرائیلی بودن این دو پهپاد را تأیید و اعلام کرد، یکی از آنها ساقط و دیگری منفجر شده است. 

انتهای پیام/


 

Parameter:427083!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)