|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/07]

نعیم قاسم: پیروزی مقابل اسرائیل ژئوپلیتیک منطقه را تغییر داد  

نعیم قاسم: پیروزی مقابل اسرائیل ژئوپلیتیک منطقه را تغییر داد

دوشنبه 07 مرداد 1398

تهران - ایرنا - "شیخ نعیم قاسم" معاون دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: پیروزی حزب الله لبنان مقابل دشمن صهیونیستی در سال 2006 جغرافیای سیاسی منطقه آسیای غربی را تغییر داده است.

شبکه خبری "المنار" روز یکشنبه به نقل از این مقام ارشد حزب الله افزود: مسیر مقاومت شمار زیادی از مردم که خواستار بازپس گیری حقوق خود هستند، جذب کرده است.

درگیری ارتش رژیم صهیونیستی با حزب الله لبنان در سال 2006 که مدت 33 روز به طول انجامید، در نهایت با پیروزی نیروهای مقاومت پایان یافت. در حالیکه صهیونیست ها مدعی پیروزی در این جنگ بودند، اما کارشناسان نظامی غربی، حزب الله را پیروز این جنگ می دانند زیرا این گروه از قابلیت های جنگی متعارف و نامتعارف برای شکست ارتش صهیونیستی استفاده کرد.

چندی پیش نیز "سید حسن نصرالله" دبیر کل حزب الله لبنان هشدار جدی را به آمریکا و رژیم صهیونیستی در مورد آغاز یک جنگ در منطقه داد.  

نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود، "فساد" و "کم کاری" را بدتر از نابسامانی وضعیت اقتصادی توصیف کرد و گفت: حزب الله از حقوق اجتماعی و اقتصادی تمام لبنانی ها حمایت می کند.

وزارت خزانه داری آمریکا چندی پیش تحریم هایی را علیه چند تن از مقامات حزب الله لبنان اعمال کرد. به گفته مقامات دولتی لبنان، اگرچه این تحریم ها علیه حزب الله عنوان می شود اما همه مردم لبنان را از نظر اقتصادی تحت تاثیر قرار می دهد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:422794!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)