|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
روزنانه صهیونیستی" هآارتض" فاش کرد؛
[1398/05/14]

نقش فعالانه اعضای سابق" شاباک" میان جامعه فلسطینی با پوشش سازمان های مردم نهاد  

روزنانه صهیونیستی" هآارتض" فاش کرد؛

نقش فعالانه اعضای سابق" شاباک" میان جامعه فلسطینی با پوشش سازمان های مردم نهاد

دو شنبه  14  مرداد  1398

روزنامه صهیونیستی هاآرتض: اکثریت افرادی که در برنامه های (به اصطلاح) دولتی اسرائیل در قدس اشغالی با عنوان واحد  مشارکت توده مردم در شرق قدس فعالیت می کنند، اعضای سابق سرویس امنیتی اسرائیل (شاباک) هستند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا)، به نقل از پایگاه خبری عرب48، روزنامه صهیونیستی " هاآرتض" طی گزارشی نوشت: اکثریت افرادی که در برنامه های اسرائیل در قدس اشغالی با عنوان " واحد مشارکت توده مردم در شرق قدس" فعالیت می کنند، اعضای سابق سرویس امنیتی اسرائیل موسوم به شاباک هستند.

این روزنامه عبری زبان به نقل از یک منبع آگاه در این خصوص عنوان کرد: 12 نفر از 17 کارمند این واحد از اعضای شاباک می باشند.

"شرکت دولتی توسعه شرقی قدس" و وزارت قدس، نیز مدعی شده آماری که این روزنامه ارائه داده دقیق نیست و تعداد کارمندان وابسته به شاباک کمتر از این است، اما آمار دیگری در این خصوص ارائه نداده است.

"هاآرتض" در ادامه گزارش با بیان اینکه مدیر این واحد به تازگی تغییر کرده افزود: مدیر سابق و مدیر فعلی این واحد هر دو مسئولان شاباک در منطقه قدس بوده اند.

این واحد 6 سال پیش و از سوی " عوفر اور" که عهده دار مناصب ارشد در شاباک بود،تاسیس گردید و درحال حاضر مسئول آن "اریک برینگ" از مسئولان سابق شاباک در منطقه قدس اشغالی است. این واحد وابسته به وزارت قدس رژیم صهیونیستی می باشد که "زیو الکین" عهده دار این وزارت خانه است. بودجه این واحد نیز توسط این وزارت خانه صهیونیستی تامین می شود اما فعالیت آن از طریق " شرکت دولتی توسعه شرق قدس" صورت می گیرد.

روزنامه صهیونیستی " هاآرتض" در ادامه گزارش خود افزود: اگر شهرداری قدس بخواهد اقدام به ایجاد خیابانی یا مصادره زمینی کند، این واحد وارد عمل می شود. ضمن اینکه این گروه اطلاعاتی برای ایجاد چهار منطقه جدید شغلی برنامه ریزی هایی را صورت داده است.

"عیران تسدکیاهو" محقق صهیونیستی در این خصوص بیان کرد: زمانی که مامور دیروز شاباک، مسئول امروز زیر ساخت های شهر قدس باشد، این بمعنای خدمت نیست بلکه ادامه اشغالگری و سرکوب به روش های دیگر است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:424130!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)