|
|
0.0 (0)
مصاحبه|
[1398/05/31]

نماینده حماس در ایران: هدف معامله قرن مسلط کردن اسرائیل بر منطقه است  

مصاحبه| نماینده حماس در ایران: هدف معامله قرن مسلط کردن اسرائیل بر منطقه است

نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در ایران، سیطره رژیم صهیونیستی بر منطقه را یکی از اهداف توطئه آمریکایی موسوم به معامله قرن اعلام کرد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸

خالد قدومی نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران در گفت‌وگو با تسنیم در حاشیه برگزاری مراسمی به مناسبت سالگرد به آتش کشیدن مسجدالأقصی هدف اصلی معامله قرن را مسلط کردن رژیم صهیونیستی بر منطقه دانست.

و ی با بیان «واکنش‌های رسمی در قبال توطئه‌ها علیه قدس ضعیف است»، اظهار داشت: ما در آستانه ورود به مرحله خطرناکی به نام معامله قرن هستیم و باید بسیار هوشیار باشیم چرا که صف‌آرایی دشمنان تغییر خواهد کرد.

نماینده جنبش حماس در ایران گفت: جنگ آینده علیه مقاومت، علیه ایران، حزب الله، حماس و جهاد اسلامی برای تحقق معامله قرن و مسلط کردن رژیم صهیونیستی بر منطقه است.

متن کامل این گفت‌وگو به شرح ذیل است.

تسنیم: واکنش‌های رسمی و عربی در قبال انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را چگونه می‌بینید؟ آیا واکنش‌هایی که از سوی دنیای اسلام صورت گرفت کافی است و یا باید منتظر واکنش‌های بیشتر باشیم؟

القدومی: بدون شک انتقال سفارت آمریکا به قدس و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی جنایتی غیرقابل قبول و سیاستی شکست خورده است. تعداد کشورهایی که از آمریکا تبعیت کرده و سفارت های خود را به قدس انتقال دادند از دو یا سه عدد فراتر نرفته است، زیرا قدس یک حق است و دنیا نمی‌تواند این مسئله را نادیده بگیرد. موضوع دیگر که ما فلسطینیان را نگران کرده واکنش های رسمی ضعیف در قبال این طرح و توطئه‌ها علیه قدس است. قبلا گفتم که ما سلاح های زیادی داریم که می‌توانیم به کار ببریم و طبیعتا منظور من سلاح‌هایی نیست که در آن گلوله وجود دارد بلکه منظورم سلاح های سیاسی و سلاح دیپلماسی است. چند نفر از ما در دنیای عربی و اسلامی در اعتراض به این اقدام آمریکا سفیر خود را از آمریکا فراخواند؟ چه کسی از ما سطح نمایندگی خود در واشنگتن یا نیویورک را کاهش داد؟ طبیعتا موردی را سراغ نداریم. چند نفر از ما سفیر آمریکا در کشور را احضار کرد.

القدومی: متاسفانه سفیر آمریکا، وزرا و برخی اعضای پارلمان در برخی کشورهای عربی را احضار می کند تا به آنها سیاست های کشورش را دیکته کند. صراحتا عرض می کنم که ملت های ما بیدار هستند و با وجود اینکه دغدغه‌های خاص خود را دارند هر کاری را که در توانشان است برای قدس و مسجدالأقصی انجام می‌دهند. اما متاسفانه مواضع رسمی بسیار ضعیف است و این در حالی است که ما در آستانه ورود به مرحله خطرناکی به نام معامله قرن هستیم و ضرورت دارد که بسیار مراقب باشیم، چرا که صف دشمنان در حال تغییر است به گونه ای که اسرائیل دوست قلمداد شده و اقتصاد از طریق آن جریان پیدا کند گرچه این یک توهم است و آمریکا خیر ما و ملت های ما را نمی خواهد.

تسنیم: سخنان اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان بسیار مهم بود. او بسیار درباره اسرائیل و درباره نبرد آینده و درباره فلسطین سخن گفت. به نظر شما نکات مهم این سخنان چیست؟

القدومی: ما در مقاومت و برادران ما در حزب الله و در رأس آنها سید حسن نصرالله مواضعی بسیار روشن اتخاذ کرده ایم. هدف از معامله قرن مانند دیگر قراردادها تضییع حقوق فلسطین و به فراموشی سپردن مسئله فلسطین است. آنها می‌خواهند اسرائیل را بر منطقه مسلط کنند و این همان هدف معامله قرن است و جنگ آینده علیه مقاومت، ایران، حزب الله و حماس و جهاد اسلامی برای تحقق همین هدف است، زیرا تنها عاملی که در برابر این توطئه ایستاده است، مقاومت است. ایران، فلسطین و حزب الله همانهایی هستند که علیه این توطئه که به دنبال تضییع حقوق فلسطینیان و مسلط کردن اسرائیل بر مسجدالأقصی و منطقه است ایستاده اند. 

امروز مهمترین مسئله این است که باید مراقب باشیم و بدانیم که اسرائیل دشمن است، آمریکا نیز دشمن است، زیرا در کنار اسرائیل ایستاده است. آمریکا این سیاست‌ها را بر ما تحمیل کرده است و در سنگر دشمن صهیونیستی قرار گرفته است، بنابراین آمریکا در مقابل ملت ها و در مقابل کشورهای عربی و اسلامی قرار گرفته است و ما به نوبه خود نمی‌توانیم در قبال این جنایت‌ها، دسیسه‌ها و توطئه‌ها علیه ملتمان، علیه مسجدالأقصی و قدس سکوت کنیم.

انتهای پیام/


خبرگزاری تسنیم

Parameter:426579!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)