|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/19]

نماینده صهیونیست: نتانیاهو برای نجات خود دست به هر کاری می زند  

نماینده صهیونیست: نتانیاهو برای نجات خود دست به هر کاری می زند

سه شنبه 18 تیر 1398

تهران - ایرنا - یک نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) تاکید کرد که "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر این رژیم برای نجات خود دست به هر کاری می زند.

"یوسف جبارین" نماینده عرب "کنست" در گفت و گو با روزنامه " اکسپرس" انگلیس گفت: نتانیاهو می‌خواهد برای حفظ جایگاه خود، ایران را در مرکز توجه در خاورمیانه قرار دهد، وی با کشورهای عربی رابطه برقرار کرده و مدعی است که آنها اهداف مشترکی دارند.

وی افزود که نتانیاهو با سو استفاده آشکار از مساله ایران و دیگر مشکلات منطقه به دنبال پیشبرد منافع خود است.

نتانیاهو همیشه به دنبال ایجاد شکاف بین ایران و کشورهای منطقه بوده است. رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا همیشه در حال برافروخته کردن آتش جنگ در خاورمیانه است. این رژیم بارها با نقض حریم هوایی لبنان و حملات هوایی مکرر به سوریه دشمنی خود با کشورهای منطقه را نشان داده است.

جبارین با اشاره به اقدامات اخلالگرانه نخست وزیر رژیم صهیونیستی در راستای ایجاد تنش در منطقه اضافه کرد که نتانیاهو همچنان مانع هر تلاشی برای مذاکره صلح شده و هر کاری را انجام می‌دهد تا مانع توافق صلح در خاورمیانه شود.

تارنمای روزنامه اکسپرس نوشت، نتانیاهو از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۰۹ در سرزمین‌های اشغالی، سیاست خود را بر افزایش تنش در منطقه قرار داده است.

نتانیاهو پس از شکست در تشکیل کابینه در ماه آوریل (اردیبهشت) در تلاش است که شکست خود را در انتخابات ماه سپتامبر (شهریور) جبران کند. حزب "لیکود" برای تشکیل ائتلاف نتوانست حمایت حزب‌های مذهبی و راست گرا را جلب کند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:419770!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)