|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
روزنامه رای الیوم تحلیل کرد؛
[1398/05/05]

نگرانی تل آویو از ائتلاف محکم و هدفمند میان محور مقاومت  

روزنامه رای الیوم تحلیل کرد؛

نگرانی تل آویو از ائتلاف محکم و هدفمند میان محور مقاومت /توصیه موسسات امنیتی اسرائیل برای درک قدرت واقعی ایران

شنبه 05 مرداد 1398

روزنامه الکترونیکی و فرامنطقه ای رای الیوم تحلیل کرد؛ حساب بردن اسرائیل از ایران و متحدانش در منطقه؛نگرانی تل آویو از ارتباطات گرم میان محور مقاومت و تجهیز حزب الله و حماس 

عبدالباری عطوان نویسنده و سردبیر پایگاه خبری رای الیوم، این هفته در رابطه با موضوعات مهمی که روزنامه ها و کارشناسان صهیونیست به آن پرداخته اند، مقاله ای را منتشر کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) عبدالباری عطوان نویسنده و سردبیر پایگاه خبری رای الیوم، این هفته در رابطه با موضوعات مهمی که روزنامه ها و کارشناسان صهیونیست به آن پرداخته اند، مقاله ای را منتشر کرده است.

این روزها رسانه ها و کارشناسان اسرائیلی تمام وقت و توان خود را برای بررسی رابطه گرم و صمیمی و همچنین هماهنگی های صورت گرفته میان جمهوری اسلامی ایران،حماس و جهاد اسلامی متمرکز کرده اند.

به عقیده تحلیلگران اسرائیلی دیدارهای صورت گرفته میان اعضای جنبش های مقاومتی فلسطین با مقامات عالی رتبه ایرانی باعث شده تا ائتلاف محکم و هدفمندتری در منطقه شکل گیرد.

"نیر دفوری" کارشناس سیاسی کانال 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی که بخاطر ارتباطات عمیق و ریشه دار با موسسات امنیتی اسرائیل شهرت دارد، روز گذشته از دو روح کابوس واری که اکنون در میان موسسات امنیتی این رژیم سرگردان است و بسیاری از صهیونیست ها را به نگرانی انداخته است، پرده برداشت.

به گفته دفوری اولین عاملی که این روزها صهیونیست ها از آن واهمه دارند، رسیدن سلاح های پیشرفته و موشک های تاکتیکی و استراتژیک ایرانی به حزب الله لبنان و جنبش مقاومتی حماس در غزه است، موشک هایی مانند فاتح 110 که دقت نقطه زنی بالایی دارند و در صورتی که این موشک ها از فاصله ی 250 تا 300 کیلومتری شلیک شوند با درصد خطایی معادل 50 متر به هدف اصابت می کنند.

علاوه بر فاتح 110، موشک های ضد تانکی که امکان حمله بر روی شانه سرباز را دارند و حتی می توانند هلیکوپترهای هجومی مانند آپاچی را هدف قرار دهند در کنار هواپیماهای بدون سرنشین انتحاری دیگر خطراتی هستند که بشدت نظامیان و کارشناسان امنیتی اسرائیل را نگران کرده است.

عطوان در ادامه مقاله با اشاره به دومین ترس مقامات اسرائیلی از توان محور مقاومت و هماهنگی های صورت گرفته در میان اعضای این محور نوشت: این هفته "صالح العاروری" در قالب هیئت عالی رتبه ای از رهبران حماس اسلامی به تهران سفر کرد و با رهبر جمهوری اسلامی ایران علی خامنه ای دیدار کرد.

العاروری این سفر را تاریخی عنوان کرد و آن را نشان دهنده عمق ارتباطات استراتژیک میان دو طرف ایرانی و فلسطینی بیان نمود.

از سویی دیگر، امری که این روزها بیش از همه مایه نگرانی فرماندهان نظامی صهیونیست شده درگیری اسرائیل در دو جبهه شمالی و جنوبی با حزب الله لبنان و همچنین نیروهای مقاومت فلسطینی حماس و جهاد اسلامی است چیزی که به طور همزمان در برنامه ریزی جنگی و سیاسی فرماندهان و سران تل آویو نمی گنجد.

علاوه بر این سید حسن نصرالله با انجام مصاحبه ای با شبکه لبنانی المنار در هفته گذشته با تاکید بر قدرت هجومی حزب الله گفته بود که اکنون موشک های نقطه زن و قدرتمندی در اختیار این جنبش است و می تواند با استفاده از این موشک ها هرنقطه ای از اراضی اشغالی صهیونیستی را هدف قراردهند.

وی اشاره کرده بود که توان هجومی حزب الله همزمان با بروزهرگونه خطایی از سوی ارتش رژیم اسرائیل می تواند منابع گازی و هسته ای آمونیا را با خاک یکسان کند و کاری کند که حیفا و به طور کل صهیونیست ها به عصر حجر بازگشته و هزاران نفر ازآنان به هلاکت برسند.

همچنین با افزایش قدرت نظامی ایران در منطقه خطرهای جدی تری دشمنان این کشور و منافع آنان در منطقه را مستقیما تهدید کرده و یا دست کم هم پیمانان تهران در منطقه مانند حزب الله و انصار الله در یمن وهمچنین جنبش های مقاومت اسلامی حماس و جهاد اسلامی در نوارغزه و حشد الشعبی عراق می توانند همین خطر جمهوری اسلامی ایران در منطقه را برای استعمارگران منطقه تشدید نمایند.

سردبیر روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم در پایان مقاله خود یادآور شد که اسرائیل در برهه کنونی واقعیت خطر ایران و متحدانش در منطقه را به خوبی درک می کند و بخاطر همین از هرگونه تنش و جنگی در منطقه اجتناب می کند و برای اثبات این گفته نیز به پناه بردن نتانیاهو به مصر طی جنگ دو روزه غزه می توان اشاره کرد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:422381!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)