|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
گزارشی از آمار هتاکی اشغالگران به قبله نخست مسلمانان
[1398/06/10]

هجوم 3330 شهرک‌نشین صهیونیست به مسجدالاقصی  

گزارشی از آمار هتاکی اشغالگران به قبله نخست مسلمانان

هجوم 3330 شهرک‌نشین صهیونیست به مسجدالاقصی/ درخواست از کشورهای عربی و اسلامی برای دفاع از قدس

یکشنبه 10 شهریور 1398

مرکز مطالعاتی القدس که به امور رژیم صهیونیستی و فلسطین می‌پردازد، در گزارشی از تجاوزات شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی اعلام کرد در ماه گذشته میلادی(آگوست)، 3330 شهرک‌نشین به این مکان مقدس حمله کردند و حرمت آن را شکتند.

در ماه آگوست  یک مرکز مطالعاتی، آمار تجاوزات شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی در ماه گذشته میلادی را  اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) مرکز مطالعاتی القدس که به  امور رژیم صهیونیستی و فلسطین می‌پردازد، در گزارشی از تجاوزات شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی اعلام کرد در ماه گذشته میلادی(آگوست)، 3330 شهرک‌نشین به این مکان مقدس حمله کردند و حرمت آن را شکتند.

بر اساس گزارش پایگاه العهد، این گزارش از افزایش قابل توجه آمار تجاوزات شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی خبر داد و افزود در میان 3330 شهرک‌نشین، برخی عناصر ارتش رژیم اشغالگر با یونیفورم نظامی خود آنها را همراهی می‌کردند.

این گزارش آماری آورده است که اوری ارئیل وزیر کشاورزی کابینه رژیم اشغالگر اسرائیل در صدر شهرک‌نشینان صهیونیستی که به مسجدالاقصی تعرض کرده بودند، قرار داشت.

این مرکز افزود بزرگترین یورش به مسجدالاقصی در روز عید قربان رخ داد که طی آن 1729 شهرک‌نشین به سرکردگی یکی از صهیونیست‌های افراطی به نام یهودا گلیک به آن حمله کردند.

ماه آگوست گذشته همچنین شاهد تجاوزگری به نمازگزاران و اعتکاف کنندگان در داخل مسجدالاقصی و هتاکی این مکان مقدس از سوی شهرک نشینان افراطی و نظامیان صهیونیست بوده است.

عماد ابوعواد مدیرکل مرکز القدس تاکید کرده است آنچه جریان دارد، بسیار خطرناک است و ادامه آن منجر به تجاوزات و هتاکی بیشتر به مسجدالاقصی می‌شود.

وی خواستار تحرک تشکیلات خودگردان و اردن و کشورهای عربی و اسلامی برای توقف تجاوزگری صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی شده است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:428007!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)