|
|
0.0 (0)
[1398/04/29]

هدف طرح «معامله قرن» تجزیه منطقه است  

امیرعبداللهیان در دیدار با رئیس مجلس لبنان:

هدف طرح «معامله قرن» تجزیه منطقه است

۲۸ تیر ۱۳۹۸

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: طرح به اصطلاح معامله قرن آمریکایی-صهیونیستی برای فلسطین و منطقه در واقع همان اهداف تجزیه منطقه را دنبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل با نبیه بری رییس مجلس لبنان در بیروت دیدار کرد.

نبیه بری رئیس مجلس لبنان در این دیدار گفت: مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ثبات و امنیت لبنان همواره مورد قدردانی ماست.

وی با بیان اینکه محور مقاومت در دو جبهه مبارزه با تروریسم و صهیونیسم شاهد پیروزی های بزرگی بوده است اظهار داشت: سیاست های تحریک آمیز برخی طرفهای خارجی مورد تایید ما نیست و اعمال تحریم ها علیه ملت ها و کشورها اقدامی غیر سازنده است.

رئیس مجلس لبنان بیان کرد: روابط طبیعی ایران و عربستان و همکاری منطقه ای با هدف کمک به ثبات و امنیت جمعی همواره مورد توجه ما بوده است.

بری تصریح کرد: صهیونیستها در صددند با ایجاد شکاف در منطقه، اهداف شوم خود را محقق سازند.

در ادامه این دیدار امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل سالگرد پیروزی لبنان در مقاومت سی و سه روزه علیه تجاوزات اسراییل غاصب را تبریک گفت.

وی با تاکید بر اینکه توسعه همه جانبه همکاری های پارلمانی و دولتی دو کشور مورد تاکید تهران می باشد گفت: جمهوری اسلامی ایران امنیت لبنان را امنیت منطقه می داند، دور ماندن لبنان از بحران های منطقه ای همواره مورد تاکید تهران است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: طرح به اصطلاح معامله قرن آمریکایی -صهیونیستی برای فلسطین و منطقه در واقع همان اهداف تجزیه منطقه را دنبال می کند.

وی تاکید کرد: امروز پارلمان، ارتش، دولت و مقاومت لبنان دست در دست هم برای اعتلای لبنان عمل می کنند و تهران توسعه و امنیت پایدار لبنان را توسعه و امنیت ایران می داند.

 


خبرگزاری مهر

Parameter:421235!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)