|
|
0.0 (0)
[1398/06/12]

همدستی اماراتی‌ها با رژیم صهیونیستی در یهودی‌سازی قدس  

همدستی اماراتی‌ها با رژیم صهیونیستی در یهودی‌سازی قدس

نایب رئیس جنبش اسلامی در مناطق اشغالی از دست داشتن اماراتی‌ها در یهودی‌سازی قدس پرده برداشت و گفت ما نمی‌خواهیم که اعراب به عنوان گردشگر وارد قدس شوند، بلکه می‌خواهیم به عنوان فاتح و آزادکننده قدس وارد شوند.

۰۸ شهریور ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ کمال الخطیب نایب رئیس جنبش اسلامی در مناطق اشغالی و امام جماعت مسجد عمر در کفرکنا گفت اماراتی‌ها، پس از خرید املاک و زمین‌های قدس از طریق واسطه‌ها، آن را به اسرائیلی‌ها تحویل می‌دهند. وی افزود شخصیت‌های اماراتی از حربه فریب و کلاهبرداری برای خرید منازل فلسطینیان در قدس استفاده می‌کنند تا بعدا آن را به اسرائیلی‌ها بفروشند.

وی در یک اظهارنظر تلویزیونی، سفر اخیر تیمی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران سعودی به قدس اشغالی را که از گذرگاه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی انجام شد، محکوم کرد و گفت مردم قدس خواهان دیدن گردشگران عرب و مسلمان در قامت فاتح و آزاده کننده این شهر هستند نه گردشگر.

وی درباره توطئه موسوم به معامله قرن که آمریکا مدعی است طرحی برای صلح است، خاطر نشان کرد باید این نکته را یادآوری کرد که سفر اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به قدس از ریاض انجام شد، وی در حالی که نماد یهودیان را بر روی سر گذاشته بود، مقابل دیوار البراق قرار گرفت و همچنین باید صحنه‌ای را یادآوری کرد که سفیر آمریکا(در تل آویو)، دیوار زیرین مسجدالاقصی را تخریب می‌‌کند.

کمال الخطیب افزود همچنین باید سخنان جارید کوشنر داماد رئیس جمهور آمریکا را یادآوری کرد که گفته بود محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر را در جریان معامله قرن قرار داده بود . الخطیب گفت اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی تلاش واضحی برای اجرای طرح معامله قرن بود، ولی قدس در تاریخ خود،‌هفده بار در معرض اشغالگری قرار داشته است و اشغالگران اسرائیلی، هجدهمین اشغالگر آن هستند و همانطور که اشغالگران قبلی رفتند، اشغالگران اسرائیلی هم از این شهر بیرون رانده خواهند شد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری شهاب، وی درباره گرفته شدن قیمومیت هاشمی بر قدس از اردن گفت نشانه‌ها و گام‌هایی برای گرفتن این قیمومیت و حتی مشروعیت بخشی به اشغالگران اسرائیلی وجود دارد، از جمله این اظهارنظر که «مسجدالاقصی مقدس نیست» اینها دلایل ثابت و شواهدی مبنی بر رویکرد کامل برای گرفتن قیمومیت از اردن است، این مسئله خودجوش نیست، بلکه مقدمات عملی برای گرفتن قیمومیت از اردن انجام شده است.

شیخ الخطیب به مناسبت پنجاهمین سالگرد جنایت صهیونیست‌ها در آتش زدن مسجدالاقصی اظهار داشت این حادثه روز بیست و یکم آگوست 1969 و در سایه ناامیدی اعراب پس از شکست در جنگ 1967 و اشغال قدس توسط اشغالگران اسرائیلی رخ داد که فردی به نام دنیس مایکل روهان از این وضعیت سوء‌استفاده کرد و مسجدالاقصی را آتش زد. وی افزود روهان، بر اساس یک برنامه مشخص و هدفمند، مسجدالاقصی را آتش زد و این کار را از سه نقطه که با دقت انتخاب شده بود، انجام داد . وی خاطر نشان کرد همچنین اقدام اشغالگران در قطع کامل آب شهر قدس و جلوگیری از حرکت خودروهای آتش نشانی در داخل قدس و جلوگیری از ورود این خودروها از سمت رام الله نشان دهنده تصمیم پنهانی اشغالگران برای اجرای این توطئه (آتش زدن مسجدالاقصی) بود، گویی که اشغالگران می‌خواست از مسجدالاقصی به خاطر نماد بودن آن رهایی پیدا کنند.

الخطیب خاطر نشان کرد این حادثه اولین حادثه در سریال حملات یهودیان به مسجدالاقصی نبوده است، در روز پانزدهم آگوست 1929 میلادی هم یهودیان با سوء‌استفاده از سیطره استعمارگران انگلیسی بر شهر قدس، به دیوار غربی مسجدالاقصی در قدس اشغالی حمله کردند که در آن زمان انقلاب البراق شکل گرفت و اشغالگران انگلیسی کمیته حقیقت یاب تشکیل داده و تاکید کردند دیوار غربی بخشی از مسجدالاقصی است.

این عالم فلسطینی درباره تجاوزات مکرر نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی اظهار داشت این تجاوزات با نظارت کمیته‌ای هشت نفره صورت می‌گیرد که هر کدام در رتبه مدیرکل در هشت وزارتخانه اسرائیلی قرار دارند، و ماموریت این کمیته، یهودی‌سازی قدس و مسجدالاقصی است.

الخطیب افزود یهودیان پس از حفاری‌هایی که در زیر مسجدالاقصی انجام دادند، منتظر فرصت تاریخی برای وقوع زلزله هستند تا مسجدالاقصی از هم فرو بپاشد، یهودیان همچنین از مواد شیمیایی در حفاری در زیر مسجدالاقصی استفاده کرده‌اند که منجر به ضعیف شدن پایه‌های مسجدالاقصی شده است.

وی گفت همچنین باید به اقدامات نظامیان رژیم اشغالگر علیه مدافعان مسجدالاقصی اشاره کرد که اشغالگران دست به اقدامات تحریک آمیز می‌زنند و این مدافعان را آشوبگر می‌خوانند.

انتهای پیام/


خبرگزاری تسنیم

Parameter:428302!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)