|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/08]

هندوراس دفتر نمایندگی دیپلماتیک در قدس افتتاح می‌کند  

هندوراس دفتر نمایندگی دیپلماتیک در قدس افتتاح می‌کند

چهارشنبه / ۶ شهریور ۱۳۹۸

همسر نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که هندوراس یکشنبه آتی (دهم شهریور ماه) دفتر نمایندگی دیپلماتیک در شهر قدس اشغالی افتتاح خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عبری‌زبان "معاریو"، ساره نتانیاهو، همسر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصریح کرد: هندوراس تا چهار روز دیگر دفتر نمایندگی دیپلماتیک در شهر قدس اشغالی افتتاح خواهد کرد که این اقدام در راستای انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس است.

وی در ادامه افزود: هنگامی که به گواتمالا سفر کرده بودم با رئیس جمهور این کشور و همسر وی دیدار و گفت‌وگو کردم و از آنها خواستم سفارت کشورشان را به قدس انتقال دهند.

ساره نتانیاهو همچنین خاطرنشان کرد: من به همراه یک هیئت دیپلماتیک از سوی همسر رئیس جمهور گواتمالا برای انجام سفر رسمی به این کشور دعوت شدم.

وی گفت: به عنوان بخشی از این سفر من از سوی رئیس جمهور گواتمالا و همسرش به یک شام دعوت شدم و از رئیس جمهور این کشور خواستم تا در انتقال سفارت هندوراس به قدس کمک کند.

در همین راستا، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اظهارات ساره نتانیاهو را تایید کرد.

همسر نخست وزیر رژیم صهیوینستی عنوان داشت: هندوراس در یکشنبه هفته آتی دفتر نمایندگی تجاری و دیپلماتیک در قدس افتتاح خواهد کرد و این امر در راستای اتخاذ اقدامی در آینده برای سفارت هندوراس در قدس است.

آمریکا و گواتمالا سفارتشان را در سال گذشته میلادی از شهر تل‌آویو به قدس منتقل کردند و کشورهای هندوراس، رومانی و چک قصد دارند تصمیم انتقال سفارتشان به این شهر را اجرا کنند اما زمان آن هنوز مشخص نشده است.

در ششم دسامبر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شهر قدس اشغالی را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و  سفارت کشورش را از تل‌آویو به قدس انتقال داد و این مسئله موجی از خشم را در اراض فلسطینی به همراه داشت و کشورهای اسلامی و جامعه جهانی این اقدام واشنگتن را به شدت محکوم کردند.

انتهای پیام

 

خبرگزاری ایسنا

Parameter:427682!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)