|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/28]

هنیه: دست از مقاومت نمی کشیم/ ایران حامی همیشگی مقاومت است  

هنیه: دست از مقاومت نمی کشیم/ ایران حامی همیشگی مقاومت است

دوشنبه  28  مرداد  1398

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که ملت و مقاومت فلسطین در نوار غزه هرگز در برابر تهدیدات و خطرات تسلیم نخواهند شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه در سخنانی در جریان بازدید از منازل شهروندان فلسطینی در نوار غزه تصریح کرد که ما در مرحله کنونی 4 ماموریت اصلی داریم: نخست افزایش قدرت و تقویت استراتژی مقاومت به ویژه در غزه که بارها با دشمن وارد جنگ شده و پیروز بیرون آمده و مقاومت در این جنگ ها دلاوری های زیادی از خود نشان داده است.

هنیه افزود که مقاومت محصور در زمان و مکان خاصی نیست و از نوار غزه به کرانه باختری و از آنجا به اراضی اشغالی 1948 و حتی خارج از فلسطین نیز امتداد می یابد. وی گفت که دومین ماموریت ما مقابله با طرح ها و توطئه های دشمن در قدس است.

وی تاکید کرد که ما تحت هیچ شرایطی از مقاومت دست نمی کشیم و ما با مقاومت و سلاحمان شناخته می شویم و هرگز حضر نیستیم آن را کنار بگذاریم.

از سوی دیگر، رئیس دفتر سیاسی حماس خواستار تلاش برای تشکیل ارتش قدس جهت مقابله با دشمن صهیونیستی و بیرون راندن آن از اراضی فلسطینی شد.

اسماعیل هنیه تصریح کرد که پیامی از سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر ادامه حمایت از مقاومت فلسطین تا بیرون راندن اشغالگران دریافت کرده است.

هنیه ضمن ابراز خرسندی از روابط جنبش متبوعش با ایران، تاکید کرد که تهران از ملت و مقاومت فلسطین در برابر رژیم اشغالگر صهیونیستی حمایت همه جانبه می کند.

وی همچنین بر ضرورت حمایت از حق بازگشت آوارگان به شهر و دیار خود تاکید و عنوان کرد که تظاهرات بزرگ بازگشت یک سال و نیم پیش آغاز شد تا از این حق دفاع کند، زیرا دولت آمریکا معامله قرن را با هدف نابودی آن ارائه می کند.

هنیه از آمادگی حماس برای تحقق آشتی و وحدت ملی بر پایه اصول ملی و مقاومت و عدم چشم پوشی از ذره ای از خاک فلسطین خبر داد.

وی تاکید کرد که سه رکن اساسی آشتی ملی عبارت است از تدوین یک برنامه سیاسی و ملی مورد توافق، بازسازی ساختار سازمان آزادی بخش و برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری، ریاست تشکیلات خودگردان و شورای ملی از طریق دولت وحدت ملی که زمینه ساز برگزاری این انتخابات خواهد بود.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:426231!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)