|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/26]

هیات وزیران فلسطین در منطقه مورد ادعای نتانیاهو تشکیل جلسه داد  

هیات وزیران فلسطین در منطقه مورد ادعای نتانیاهو تشکیل جلسه داد

دوشنبه 25 شهریور 1398

تهران - ایرنا - جلسه هیات وزیران حکومت خودگردان فلسطین امروز (دوشنبه) در منطقه دره اردن که پیشتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعای مالکیت و الحاق آن به فلسطین اشغالی را کرده بود، برگزار شد.

خبرگزاری وفا با اعلام این خبر افزود، این اقدام دولت فلسطین در پاسخ به برگزاری جلسه روز گذشته کابینه رژیم صهیونیستی در یکی از شهرک های منطقه دره اردن صورت گرفت.

«محمد اشتیه» نخست وزیر فلسطین در این نشست تاکید کرد که منطقه دره اردن بخش جدایی ناپذیر جغرافیای فلسطین است و صحبت از الحاق آن به اراضی اشغالی اقدامی غیرقانونی است.

وی افزود: ما با اشغالگری در زمین هایمان همچنان مقابله و علیه اسرائیل در دادگاه های بین المللی اقامه دعوا خواهیم کرد.

اشتیه خاطر نشان کرد که برگزاری جلسه امروز دولت در منطقه دره اردن برای تاکید بر هویت فلسطینی آن است و نشست های پیش رو را در استان های دیگر برگزار خواهیم کرد.

 نتانیاهو اخیرا مدعی شده است که در صورت پیروزی در انتخابات دره اردن و شمال البحر المیت را به سرزمین اشغالی الحاق خواهد کرد

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی چند روز قبل در جریان سخنرانی انتخاباتی مدعی شد که مناطق "دره اردن" و شمال "البحر المیت" در کرانه باختری را به سرزمین اشغالی الحاق می کند.

این سخنان در حالی مطرح می شود که نتانیاهو پیش از انتخابات شکست خورده فروردین‌ ماه نیز وعده الحاق بخشی از کرانه باختری به سرزمین اشغالی را داده بود.

بسیاری از سازمان های بین المللی و کشورها و شخصیت ها از جمله اتحادیه اروپا، سازمان همکاری اسلامی، سوریه، قطر، ترکیه، اردن و سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد علیه سخنان نتانیاهو هشدار داده و محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان با اشاره به اینکه تصمیمات نتانیاهو بر خلاف قوانین بین المللی است، تأکید کرد که فلسطینی ها حق دفاع از حقوق خود و رسیدن به اهداف خود به هر وسیله ممکن را دارند.

وی تصریح کرد: اگر طرف اسرائیلی دره اردن، بحرالمیت و هر قسمتی از مناطق اشغالی فلسطین را الحاق کند، تمام توافقات با اسرائیل پایان خواهد یافت.

اتحادیه اروپا نیز هم هشدار داد که وعده انتخاباتی نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای انضمام منطقه دره اردن در کرانه باختری غیرقانونی بوده و احتمال برقراری صلح در منطقه را کاهش می دهد.

نتانیاهو روز گذشته (یکشنبه) بار دیگر بر عزم رژیم صهیونیستی برای ساخت شهرک های بیشتر در دره اردن که از جنوب این منطقه تا حیفا را شامل می شود، تاکید کرد.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:429998!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)