|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
روزنامه عبری زبان هاآرتض:
[1398/06/09]

واشنگتن توافق قرن را یکباره و به طور کامل منتشر می کند  

روزنامه عبری زبان هاآرتض:

واشنگتن توافق قرن را یکباره و به طور کامل منتشر می کند

جمعه 08 شهریور 1398

روزنامه اسرائیلی هاآرتض به نقل از مقامات دیپلماتیک آمریکا و اسرائیل اعلام کرد دولت آمریکا قصد دارد توافق قرن را به طور کامل و یکباره منتشر کرده و دیگر قصد ندارد بخشی از آن را پیش از انتخابات ماه سپتامبر اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنامه صهیونیستی هاآرتض به نقل از منابع دیپلماتیک اسرائیلی و آمریکایی اعلام کرد دولت ترامپ قصد دارد توافق قرن را به طور کامل و یکباره به ویژه بخش سیاسی آن را منتشر نماید و دیگر بخشی از آن را قبل و بعد از انتخابات کنست اسرائیل رسانه ای نخواهد شد.

برخی منابع در کاخ سفید به این روزنامه عبری زبان اعلام کردند دولت ترامپ بخش سیاسی توافق قرن را یکباره اعلام کرده و دیگر قصد ندارد آن را به تدریج اعلام کند و هیچ برنامه ای برای انتشار بخش هایی از آن پیش از انتخابات وجود ندارد.

این در حالی است که هفته گذشته رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد این توافق هرگز پیش از انتخابات به طور کامل منتشر نشده و دوشنبه پیش نیز از انتشار بخش هایی از آن خبر داد.

وی در کنفرانس خبری گروه 7 در فرانسه به خبرنگاران تاکید کرد: امکان دارد شما با ساختار این توافق پیش از انتخابات آشنا شوید.

جارد کوشنر تنها کمی پس از برگزاری انتخابات کنست در ماه آوریل گذشته از اعلام توافق قرن در کمترین زمان ممکن خبر داد.

وی تاکید کرد این توافق در ماه ژوئن اعلام می شود اما پس از انحلال زود هنگام کنست در ماه می مجدداً رسانه ای شدن این طرح سیاسی به تاخیر افتاد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:427773!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)