|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/12]

واکنش اسرائیل به اظهارات مسئولان اماراتی و بحرینی در محکوم کردن حملات حزب‌الله به این رژیم  

واکنش اسرائیل به اظهارات مسئولان اماراتی و بحرینی در محکوم کردن حملات حزب‌الله به این رژیم

دوشنبه 11 شهریور 1398

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اظهارات بحرین و امارات را که طی آن حملات اخیر حزب‌الله لبنان به ارتش این رژیم را محکوم کرده بودند، در چارچوب رایزنی‌های محرمانه تل‌آویو با این کشورها عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه "عرب ۴۸" یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اظهارات دو کشور مذکور را که از محکوم کردن حملات این رژیم به لبنان خودداری کرده بودند، در چارچوب رایزنی‌های تل‌آویو با این دو کشور قلمداد کرد و امروز (دوشنبه) در سخنانی گفت: "اسرائیل سیاست آشکاری را درباره ایران در پیش می‌گیرد، از جمله اینکه به این کشور اجازه نمی‌دهد در سوریه موضعی اتخاذ کرده و به توسعه پروژه تولید موشک‌های دقیق خود برای حزب‌الله ادامه دهد".

کاتس در ادامه مدعی شد، تل‌آویو پیام روشنی به حزب‌الله ارسال کرده است مبنی بر اینکه به همه حملاتش با قدرت پاسخ می‌دهد و دولت لبنان را در جریان این مساله قرار داده است.

پیشتر، خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین در توییتی نوشته بود، حمله گروهی به گروه دیگر، مساله‌ای است که قوانین بین‌المللی آن را منع می‌کند و به نظاره نشستن کشوری بر درگیری‌هایی که در مرزهایش رخ می‌دهد و مردمش را به خطر می‌اندازد، سهل‌انگاری بزرگ این کشور در برعهده گرفتن مسؤولیت‌هایش به حساب می‌آید.

انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه نیز در صفحه توییتر خود ضمن انتقاد از وضعیت لبنان و تنش روز گذشته میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله مدعی شد: تا زمانی که لبنانی‌ها از تصمیم‌گیری‌های یکجانبه و پیامدهای آن رنج می‌برند قلب ما با لبنان و لبنانیان است.

وی در اظهاراتی مداخله جویانه گفت: منطق حکم می‌کند تصمیم جنگ، صلح و ثبات توسط دولت گرفته شود و در وهله اول بر منافع ملی و سلامت شهروندان تاکید داشته باشد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:428369!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)