|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/24]

واکنش انصارالله یمن به بازداشت عضو حماس توسط عربستان سعودی  

واکنش انصارالله یمن به بازداشت عضو حماس توسط عربستان سعودی

 شنبه 23 شهریور 1398 

جنبش انصارالله یمن طی بیانیه‌ای، عربستان سعودی را به دلیل بازداشت غیرقانونی یکی از اعضای جنبش حماس، مزدور و هم‌دست با رژیم صهیونیستی خواند و اعلام کرد این گونه اقدام‌ها، خیانت به آرمان فلسطین است.

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن طی بیانیه‌ای اقدام دولت عربستان سعودی در حبس یکی از اعضای جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به همراه فرزندش را محکوم کرد.

انصارالله یمن شامگاه شنبه (۲۳ شهریور) در این بیانیه، ضمن ابراز تأسف از این اقدام سعودی‌ها با همه گروه‌های مقاومت فلسطین در برابر هرگونه تعدی به آن‌ها اعلام همبستگی کرد.

به گزارش شبکه المسیره یمن، جنبش انصارالله این کشور، نظام عربستان سعودی را «رژیمی مزدور» دانست و بازداشت «محمد الخضری» و فرزند او در شهر جده را «خیانت به آرمان فلسطین» خواند.

در این بیانیه آمده است:«ما این اقدام رژیم سعودی را گذار از مرحله عادی‌سازی روابط [با رژیم صهیونیستی] به مرحله هم‌دستی کامل با اشغالگر اسرائیلی در سیاست و توطئه‌های خصمانه علیه امت اسلامی می‌دانیم».

انصارالله یمن از ملت‌های منطقه و آزادگان جهان خواسته در محکومیت طرح «سیاه‌نمایی جنبش‌های مقاومت فلسطین»، صدای رسای خود را بالا برند و آن را محکوم کنند.

جنبش حماس دوشنبه هفته گذشته (۱۸ شهریور) طی بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات سعودی الخضری را به همراه پسر ارشدش بعد از چند دهه اقامت در شهر جده عربستان، چند ماهی است که بازداشت کرده‌‌اند.

حماس اعلام کرده است که به مدت پنج ماه و نیم تلاش داشته از طریق وساطت دیگران، محمد الخضری ۸۱ ساله را آزاد کند ولی بعد از آنکه این تلاش‌ها و وساطت‌ها بی‌ثمر بوده، مجبور شده است، این قضیه را رسانه‌‌ای و علنی کند.

از زمان روی کار آمدن سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی و ولی‌عهد او «محمد بن سلمان»، نگاه ریاض به مسئله فلسطین و گروه‌های مقاومت آن شاهد تغییرات گسترده‌ای بوده است.

 

العالم

خبرگزاری مهر

Parameter:429671!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)