|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
ایجاد تزلزل در پایه و بنیان موجودیت اسرائیل هدف پنهان اعتراضات بود؛
[1398/04/17]

واکنش تحریک آمیز نویسنده صهیونیست نسبت به تظاهرات یهودیان سیاه پوست اسرائیلی  

ایجاد تزلزل در پایه و بنیان موجودیت اسرائیل هدف پنهان اعتراضات بود؛

واکنش تحریک آمیز نویسنده صهیونیست نسبت به تظاهرات یهودیان سیاه پوست اسرائیلی

دوشنبه 17 تیر 1398

واکنش تحریک آمیز نویسنده صهیونیست نسبت به تظاهرات سیاه پوستان اسرائیل؛ ایجاد تزلزل در پایه و بنیان موجودیت اسرائیل هدف پنهان اعتراضات بود 

پس از آنکه یهودیان سیاه پوست به اصطلاح فالاشه بخاطر قتل یک جوان سیاه پوست به خیایان ها ریخته و دست به اعتراضات گسترده ای زدند، یک نویسنده صهیونیست نسبت به این اقدام فالاش ها واکنش منفی نشان داد سیاست کنونی نتانیاهو در برخورد با موج تظاهرات را نگوهش کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عربی 21، پس از آنکه یهودیان سیاه پوست به اصطلاح "فالاشه" بخاطر قتل یک جوان سیاه پوست به خیایان ها ریخته و دست به اعتراضات گسترده ای زدند، یک نویسنده صهیونیست نسبت به این اقدام فالاش ها واکنش منفی نشان داد و نسبت به سیاست نتانیاهو در برخورد با موج تظاهرات و همچنین پوشش خبری برخی رسانه های رژیم از آن انتقاد کرد.

پیشتر هزاران نفر از صهیونیست های سیاه پوست ساکن اراضی اشغالی در اعتراض به خشونت پلیس این رژیم نسبت به رنگین پوستان به خیابان های اسرائیل آمده و بسیاری از خیابان ها را بسته و برخی از تابلوهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی را به آتش کشیدند.

البته این اقدام سیاه پوستان اتیوپیایی بدون پاسخ نماند و پلیس اسرائیل با استفاده از ابزار زور و خشونت با تظاهرات کنندگان برخورد و 10 ها تن از آنان را بشدت مجروح کرد.

گفتنی است در ابتدا رسانه های غیر رسمی و فضای مجازی صهیونیستی این موج از اعتراضات گسترده سیاه پوستان صهیونیست را پوشش دادند و پس از آن برخی از رسانه های رسمی صهیونیستی این رخداد را پوشش دادند.

"حیم مسغاف" نویسنده صهیونیست روزنامه معاریو در مقاله اش نوشت: من نمیدانم که این افسر در کشتن جوان سیاه پوست طبق قانون و وظیفه خود عمل کرده یا مرتکب اشتباه شده است اما این را می دانم که این اعتراضات پس از کشته شدن جوان اتیوپیایی بدست گلوله مستقیم پلیس تنها برای خون خواهی وی نبوده و اهداف دیگری را نیز دنبال می کند.

در این مقاله ادعا شده که اعتراضات سیاه پوستان تنها هدفی که داشت این بود که پایه و اساس دموکراسی در اسرائیل را با استفاده از پشت پرده های سیاسی بلرزاند!

از سویی دیگر، دلیلی نمی بینم که پلیس اسرائیل در برابر معترضان خویشتن داری کند چراکه تاکنون و در نتیجه این سیاست غلط بسیاری از اسرائیلی ها بهای این شیوه پلیس را پرداخت کرده اند.

شیشه ها شکسته شدند، خودروها در آتش سوختند، کوکتول مولوتوف پرتاب شد، اسرائیلی ها کتک خوردند و بسیاری از نیروهای امنیتی و پلیس مجروح شدند، البته ممکن است این وضعیت بخاطرعدم آمادگی نیروهای پلیس برای برخورد با موج اعتراضات بوجود آمده باشد.

این نویسنده صهیونیست در ادامه مقاله تحریک برانگیزخود نوشت: نمی دانم که چه کسانی در تاخیر ورود نیروهای پلیس نقش داشته اند، این اتفاق به هیچ وجه پشتوانه عقلانی ندارد.

مسغاف همچنین نوشت: حضور روزنامه نگاران و خبرنگاران در محل تجمع و تظاهرات سیاه پوستان نیز خالی از اشتباه نیست چراکه آنان باعث شدند تا معترضان برای ادامه اقدامات خود علیه امنیت اسرائیل تشویق شوند.

همچنین من با بررسی این تظاهرات و شعارهایی که طی برگزاری آن سرداده شد متوجه شدم که بسیاری با هدف تزلزل ریشه دولت (به اصطلاح) قانونی اسرائیل به خیابان ها آمده اند.

به گزارش قدسنا، خانواده سالمون تیکا در گفت و گو با گزارشگر شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفته بود: از حجم افترا و دروغی که آنان به پسرمان بسته اند، متعجب و حیرت زده ایم. آنچه آنان ترویج می کنند به اینکه سالمون تحت اقامت اجباری بوده، دروغ محض است.

خانواده این جوان اتیوپیایی معتقدند که فرزندشان به دست یک پلیس تا سرحد مرگ زده شده و به قتل رسیده است.

براساس آخرین آمارو گزارش ها، در نتیجه وقوع این درگیری ها ۸۳ نفر زخمی شدند که ۴۷ نفر از آنها در نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی هستند. ۲۶ نفر از مجروحان نیز از تظاهرات کنندگان هستند و ۹ نفر دیگر افراد عادی ونیروهای امدادی هستند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:419426!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)