|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/18]

واکنش تشکیلات خودگردان نسبت به ادعای نتانیاهو در خصوص اصالت فلسطینیان  

واکنش تشکیلات خودگردان نسبت به ادعای نتانیاهو در خصوص اصالت فلسطینیان

سه شنبه 18 تیر 1398

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که حضور ملی و انسانی ملت فلسطین در خاک سرزمین خود ریشه در عمق تاریخ دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین با صدور بیانیه‌ای در واکنش به اظهارات مضحک بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص اصالت فلسطینیان اعلام کرد: حضور ملی و انسانی ملت فلسطین در اراضی سرزمینشان ریشه در عمق تاریخ دارد و منتظر ارائه مدارک و ادله دروغین از نتانیاهو استعمارگر نیستیم.

این وزارتخانه توئیت‌های نتانیاهو را که مدعی شده بود اصالت فلسطینیان قدیمی به جنوب اروپا بازمی‌گردد، "نژادپرستانه و در راستای ادامه حملات گمراه‌کننده وی" قلمداد کرد.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین تلاش‌های نتانیاهو برای تحریف واقعیت از درگیری سیاسی گاهی به درگیری‌های دینی و گاهی به درگیری‌های نژادی را محکوم کرد.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: از توئیت‌های نتانیاهو بوی نژادپرستی کینه‌توزانه نسبت به ملت فلسطین بلند می‌شود و چکیده‌ اظهارات وی این است که هیچ طرفی جز یهودیان در اسرائیل نباشد و این اظهارات به معنای واقعی کلمه نژادپرستانه است.

نتانیاهو روز دوشنبه در صفحه خود در توئیتر نوشت: پژوهش‌ها و تحقیقات جدیدی که در خصوص آزمایش "DNA" از یک مکان قدیمی فلسطینی در شهر "عسقلان" انجام شده، این واقعیت را که آن را از کتاب مقدس می‌دانیم، تأیید می‌کند و طبق آن، اصالت فلسطینیان قدیم به جنوب اروپا بازمی‌گردد و اصالت فلسطینیان کنونی به شبه جزیره عرب ربط پیدا می‌کند.

وی در ادامه مدعی شد، کتاب مقدس به مکانی به نام "کافتور" اشاره می‌کند که احتمالاً همان جزیره "کریت" جدید است و هیچ ارتباطی با فلسطینیان قدیمی و فلسطینیان کنونی ندارد که اجدادشان پس از هزاران سال از شبه جزیره عرب به اسرائیل آمدند.

نتانیاهو همچنین مدعی شد، در مقایسه با ۴۰۰۰ سال از ارتباط میان ملت یهود با خاک اسرائیل، ارتباط فلسطینیان با این سرزمین چیزی به شمار نمی‌آید!

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:419657!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)