|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در دیدار با معاون وزیر خارجه آمریکا مطرح شد
[1398/06/23]

واکنش پادشاه اردن به وعده‌های نتانیاهو  

در دیدار با معاون وزیر خارجه آمریکا مطرح شد

واکنش پادشاه اردن به وعده‌های نتانیاهو

جمعه 22 شهریور 1398

پادشاه اردن در جریان دیدار با معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک، نسبت به وعده‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری، منطقه غور اردن و شمال بحرالمیت به اراضی اشغالی واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، عبدالله دوم، پادشاه اردن با دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در شهر اَمّان دیدار کرد.

پادشاه اردن در این دیدار در واکنش به وعده‌های اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری، منطقه غور اردن و شمال بحرالمیت به اراضی اشغالی، بر اهمیت هماهنگی تلاش‌های بین‌المللی برای مخالفت با تمامی اقدامات یک‌جانبه که می‌تواند راه حل دو کشوری در مسأله فلسطین را به شکست بکشاند، تأکید کرد.

وی افزود: راه حل دو کشوری تنها راهی است که منجر به تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن سال ۱۹۶۷ و به پایتختی قدس شرقی خواهد شد.

در همین راستا، ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن نیز در جریان دیدار با نمایندگان پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل بر ضرورت اقدام فوری جامعه جهانی علیه اظهارات نتانیاهو تأکید کرد.

الصفدی وعده‌های نتانیاهو را نقض صریح قوانین بین‌المللی خواند و بر ضرورت محکومیت اظهارات نتانیاهو از طرف شورای امنیت و جامعه بین‌الملل تأکید کرد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:429548!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)