| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » مصاحبه » مصاحبه
0/0 (0)
امیرعبداللهیان مطرح کرد:
[1396/09/27]

وجود ۴ سلاح به ازای هر فرد در یمن/ اذعان آمریکا به کمک اطلاعاتی و تسلیحاتی به سعودی در جنگ یمن  

امیرعبداللهیان مطرح کرد: وجود ۴ سلاح به ازای هر فرد در یمن/ اذعان آمریکا به کمک اطلاعاتی و تسلیحاتی به سعودی در جنگ یمن

شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶

دستیار وی‍ژه رئیس مجلس در امور بین الملل با بان اینکه موشک‌های پرتاب شده از یمن به ریاض و ابوظبی ایرانی نیست،‌ گفت: یمنی‌ها و حتی برخی عشایر و قبایل آن به فناوری ساخت موشک دست یافته‌اند.

حسین امیرعبداللهیان درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه موشک های پرتاب شده ازسوی یمنی ها به ریاض و ابوظبی قطعا ایرانی نیست،گفت: از دیرباز در یمن به ازای هر فرد چهار سلاح وجود دارد.

دستیار وی‍ژه رئیس مجلس در امور بین الملل در ادامه یادآور شد: زمانی از یک مقام سازمان ملل در مذاکره ای دیپلماتیک شنیدم که در سایه جنگ سعودی در یمن حتی برخی عشایر و قبایل در این کشور به موشک  دست یافته اند.

وی در ادامه با بیان اینکه نمایش ساختگی آمریکایی-سعودی در مصاحبه نیکی هیلی یک افتضاح سیاسی است، اظهار داشت: از ابتدای تجاوز غیرقانونی ریاض و ابوظبی به یمن و از زمان اوباما بارها مقامات ارشد آمریکا به صورت آشکار اعلام کرده اند که آمریکا در جنگ یمن به عربستان سعودی کمک اطلاعاتی و تسلیحاتی می کند.

امیرعبداللهیان ادامه داد:متأسفانه کشتار عظیم مردم مظلوم یمن طی سه سال گذشته صرفا با سلاح های جدید آمریکایی و غربی و با کمک گسترده رژیم نامشروع اسرائیل انجام شده است ضمن اینکه حل بحران یمن صرفا راه حل سیاسی دارد و این نمایش های نخ نمای آمریکا و عربستان خریداری ندارد.

وی افزود: امروز انصارالله و متحدان یمنی آن در بهترین شرایط دفاع مشروع و مقاومت درمقابل حملات نظامی متجاوزان هستند همچنین امارات،ریاض و آمریکا با فرافکنی نمی توانند خود را با روش نظامی به مردم مقاوم یمن تحمیل کنند و شکست اقدامات نظامی در یمن قطعی داشت.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پایان خاطرنشان کرد:جمهوری اسلامی ایران با صدای بلند اعلام می کند که یمن و بحرین صرفا راه حل سیاسی مبتنی بر عقلانیت دارد.

 

خبرگزاری خانه ملت

Parameter:309205!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار