|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/16]

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی: به دنبال عادی سازی روابط با اعراب هستم  

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی: به دنبال عادی سازی روابط با اعراب هستم

سه شنبه 15 مرداد 1398

تهران – ایرنا – "یسرائیل کاتس" وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی در خصوص سفر یکماه گذشته اش به ابوظبی گفت: هدف از این سفر، ارتقای روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس و عادی سازی علنی با (اعراب) بود.

به گزارش پایگاه خبری "عرب 48" فلسطین،‌ کاتس که روز سه شنبه در جلسه کمیته روابط خارجی و امنیت کنست رژیم صهیونیستی سخن می گفت، با اشاره به گسترش روابط تل آویو با کشورهای عربی خلیج فارس، افزود: تلاش می کنم، عادی سازی روابط با حاشیه نشینان خلیج فارس به صورت علنی انجام شود.
کاتس بدون اشاره به ماهیت مسؤول اماراتی که در ابوظبی با وی دیدار کرده است، گفت که علاوه بر رایزنی در خصوص توسعه روابط میان اسرائیل و امارات، با این مسؤول بلندپایه به توافق های جدی رسیده است.
وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی اشاره کرد: در خصوص خط آهن بندر "حیفا" برای انتقال زمینی کالا از اروپا به کشورهای حاشیه خلیج فارس با مقام های اماراتی تبادل نظر صورت گرفت.
وی آذرماه ۹۶ در مقام وزیر حمل و نقل و اطلاعات رژیم صهیونیستی وقت از پروژه خط آهن فلسطین اشغالی به اردن، عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس خبر داده و گفته بود: " قرار است، این خط راه آهن بندر حیفا را به حاشیه خلیج فارس وصل کند.
کاتس بار دیگر افزود: تلاش وی برای عادی سازی با اعراب از حمایت قاطع نخست وزیر برخودار است، هیچ نزاعی میان اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج فارس وجود ندارد و تنها مانع (توسعه روابط) میان ما، مساله فلسطین است.
کاتس اضافه کرد: بر این باورم که عادی سازی روابط با کشورهای عربی بزودی محقق خواهد شد و ما می توانیم با حاشیه نشینان خلیج (فارس) بصورت علنی روابط داشته باشیم.
وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی 10 تیرماه 98 برای نخستین بار به امارات متحده عربی سفر کرد.
سفر کاتس به امارات یک هفته پس از برگزاری نشست اقتصادی منامه در بحرین صورت گرفت، نشستی که بسیاری از تحلیلگران، هدف اصلی آن را زمینه سازی برای اعلام "معامله ننگین قرن" و عادی سازی روابط عرب‌های حاشیه خلیج فارس با اسرائیل اعلام کردند.
دیدار وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی از امارات دومین سفر یک مقام رسمی کابینه صهیونیستی در یک سال گذشته است. پیش از وی "میری ریگو" وزیر ورزش رژیم صهیونیستی آبان ماه گذشته به امارات رفت؛ اقدامی که اعتراض مردم امارات را در پی داشت.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:424403!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)