|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/10]

وزیر دفاع لبنان: هرگونه تجاوز اسرائیل را پاسخ خواهیم داد  

وزیر دفاع لبنان: هرگونه تجاوز اسرائیل را پاسخ خواهیم داد

شنبه 09 شهریور 1398

تهران- ایرنا- الیاس بو صائب وزیر دفاع لبنان تاکید کرد: نسبت به فشارها نگرانی نداریم و به هرگونه تجاوز اسرائیل پاسخ خواهیم داد.

وی در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری العهد لبنان در روز شنبه افزود که ارتش لبنان ابتکار را برای مقابله با حمله اسرائیل در دست خواهد گرفت.

به عقیده بو صائب، لبنان مستحکمتر از قبل است و با گذر از هر بحرانی فقط قدرتمند تر می شود که اسرائیلی ها باید آن را در نظر بگیرند.

وزیر دفاع لبنان با اشاره به فشارهای خارجی گفت که "ما و رییس جمهوری نگران این مسائل نیستیم و تنها نگرانی ابتدا منافع لبنان است."

پایگاه خبری العهد نوشت: همزمان با حمله اسرائیل برای اشغال لبنان و مقابله نیروهای مقاومت با آنها، در آن زمان به مقاومت اعتقاد نداشتند. سست عنصرها معتقد به شکست بودند اما مقاومت آن را نپذیرفت. برخی بخاطر لبنان مبارزه کردند و برغم کمبودها پیروزی را به دست آوردند. در نهایت، تاریخ اولین عقب نشینی دشمن از تجاوز به یک کشور عربی را رقم زد.

این پایگاه خبری افزود: دشمن در سال ۲۰۰۶ یک جنگ تمام عیار را علیه لبنان به راه انداخت و در نتیجه با حملات لبنان احاطه شد. در سال ۲۰۱۷، مقاومت و ارتش علیه تکفیری را مبارزه رو در رو کردند تا لبنان را از دست تروریست ها نجات دهند.

به نوشته این رسانه لبنانی، چند روز گذشته اسرائیل حماقت جدیدی را مرتکب شد و حمله را به ضاحیه در جنوب بیروت انجام داد. این اقدام بی پاسخ نماند و مواضع رسمی و حمایت مردم از مقاومت و نهادهای نظامی را شاهد بودیم که به نظر برای مواجهه با تجاوز اسرائیل علیه لبنان آماده هستند.

حملات هفته گذشته رژیم صهیونیستی به لبنان با واکنش های شدید مقامات این کشور و همچنین حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان همراه بود. در گزارشی که شبکه خبری بی بی سی از شهروندان لبنانی تهیه کرد، تمامی شهروندان لبنانی بر خلاف نظر صهیونیست ها از نیروهای مقاومت برای مقابله با اسرائیل به شدت حمایت کردند. 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:427940!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)