|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/09]

وزیر پیشین لبنان: حزب‌الله پیشنهاد واشنگتن را رد کرد  

وزیر پیشین لبنان: حزب‌الله پیشنهاد واشنگتن را رد کرد

جمعه 08 شهریور 1398

تهران- ایرنا- یک مقام پیشین دولت لبنان جمعه شب فاش کرد: حزب‌الله پیشنهاد واشنگتن برای پاسخ ندادن به حملات رژیم‌صهیونیستی در ازای اعمال نشدن تحریم‌های جدید توسط آمریکا را نپذیرفته است.

"وئام وهاب" وزیر پیشین محیط زیست لبنان جمعه شب در گفت وگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی "المیادین" این کشور گفت: یک مقام لبنانی به حزب‌الله اطلاع داده که اگر حزب‌الله به اقدام اخیر رژیم تل آویو در ارسال پهپاد به حومه جنوبی بیروت پاسخی ندهد، آمریکا حزب الله را تحریم نمی کند.

وهاب ادامه داد: حزب الله عدم پاسخ به اسرائیل را در ازای تحریم نشدن از سوی آمریکا رد و تصریح کرده که واکنش به رژیم تل آویو حتمی خواهد بود.

رئیس حزب التوحید العربی لبنان اضافه کرد: آمریکایی‌ها از موضع "سعد الحریری" نخست وزیر لبنان درباره تجاوز اسرائیل به حومه جنوبی لبنان شگفت زده شده‌اند.

وهاب اعلام کرد: شاید الحریری پیام "مایک پمپئو" وزیر امورخارجه آمریکا را به حزب‌الله منتقل کرده؛ چرا که وی تنها کسی است که اخیراً با مقام های کاخ سفید گفت وگو کرده است.

وی اضافه کرد که اگر جنگ علیه رژیم تل آویو دربگیرد، از هر طرف موشک بر سر اسرائیل فرود خواهد آمد و موضع گروه های مقاومت فلسطینی نیز در این باره کاملاً روشن است.

وهاب به دولت لبنان پیشنهاد داد که همکاری با واشنگتن را کنار بگذارد و  به سوی روسیه و چین متمایل شده و معاملاتش را با یورو انجام دهد و (دلار را حذف کند).

این مقام پیشین لبنانی پیشنهاد حذف دلار از معاملات دولت کشورش را اینگونه بیان کرد که دولت آمریکا، یک باند است که به وسیله دلار بر جهان حکومت می کند و باید این وسیله را از آنان گرفت.

اظهارات وهاب، ساعاتی پس از آن صورت می گیرد که برخی منابع خبری گزارش دادند که حزب الله لاشه دو پهپاد متجاوز رژیم صهیونیستی را به دستگاه اطلاعاتی ارتش لبنان تحویل داده است.

دو فروند پهپاد متجاوز رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه با نقض حریم هوایی لبنان در جنوب بیروت در منطقه ضاحیه سقوط کردند. پهپاد نخست هیچ گونه خسارتی به همراه نداشت، اما پهپاد دوم که مجهز به بمب بود، به بخشی از ساختمان رسانه ای حزب الله خساراتی وارد کرد.

پس از تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی با پهپادهای انتحاری به لبنان، "سیدحسن نصرالله" دبیرکل حزب الله لبنان در واکنش به این تجاوز  اعلام کرد؛ تجاوز صهیونیست ها بی پاسخ نخواهد ماند و دورانی که اسرائیل، لبنان را بمباران می کرد پایان یافته است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:427758!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)