|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/12]

پارلمان عربی خواستار تجدیدنظر هندوراس و نائورو در مورد قدس شد  

پارلمان عربی خواستار تجدیدنظر هندوراس و نائورو در مورد قدس شد

دوشنبه 11 شهریور 1398

پارلمان عربی در پیامی مکتوب به کشورهای هندوراس و نائورو خواستار تجدیدنظر آن ها در تصمیم خود مبنی بر شناسایی قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، پارلمان عربی امروز دوشنبه اعلام کرد که در این پیام ها بر مخالفت قاطع خود با افتتاح دفتر نمایندگی تجاری و دیپلماتیک هندوراس در قدس اشغالی و تصمیم نائورو با شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

در این پیام ها آمده است که این تصمیمات غیر مسئولانه نقض صریح قوانین بین المللی است و ملت های عربی آن را به شدت محکوم می کنند.

پارلمان عربی همچنین به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در 21 دسامبر سال 2017 اشاره کرده است که این قطعنامه تمامی کشورها را به خودداری از افتتاح دفتر یا هیات های دیپلماتیک در قدس اشغالی و عدم شناسایی هرگونه اقدام مخالف با این قطعنامه ها فرا می خواند.

این در حالی است که جمهوری نائورو روز پنجشنبه گذشته قدس اشغالی را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و هندوراس نیز اعلام کرد که تصمیم دارد دفتر نمایندگی دیپلماتیک در این شهر افتتاح کند.

دولت آمریکا به ریاست جمهوری دونالد ترامپ سال گذشته قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و سفارت خود را هم از تل آویو به این شهر منتقل کرد و به تبع آن گواتمالا هم دست به چنین اقدامی زد که این اقدامات واکنش ها و اعتراضات گسترده ای را از سوی فلسطینیان و کشورهای اسلامی و عربی در پی داشت.

به موجب قوانین و قطعنامه های بین المللی، قدس یک شهر تحت اشغال است و طرف اشغالگر حق هیچگونه دخل و تصرفی در این شهر یا تغییر وضعیت تاریخی و قانونی حاکم بر آن را ندارد.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

خبرگزاری مهر

Parameter:428327!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)