|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/26]

پایان تحقیقات دولتی عراق؛ رژیم صهیونیستی عامل حمله به الحشد الشعبی است  

پایان تحقیقات دولتی عراق؛ رژیم صهیونیستی عامل حمله به الحشد الشعبی است

دوشنبه 25 شهریور 1398

یک نماینده عراقی با اشاره به پایان تحقیقات مربوط به بمباران مواضع سازمان «الحشد الشعبی»، اعلام کرد رژیم صهیونیستی در پس این حملات قرار داشته است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد الاسدی» نماینده عراقی و رئیس فراکسیون «السند الوطنی» اعلام کرد که دولت عراق تحقیقات مربوط به بمباران مواضع سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) را به پایان رسانده است.

پایگاه خبری المعلومه به نقل از الاسدی گزارش داد که بر اساس این تحقیقات، ثابت شده است که نیروهای متجاوز رژیم صهیونیستی مواضع الحشد را بمباران کرده‌اند.

«کریم المحمداوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق نیز گفت که پهپادهای متعلق به رژیم صهیونیستی عامل حمله به مواضع الحشد هستند.

المحمداوی تصریح کرد، «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی و رئیس الحشد الشعبی در جریان حضور در کمیسیون امنیت و دفاع رسما اعلام کرده است که پهپادهای صهیونیستی عامل حمله به الحشد هستند.

این نماینده عراقی به نقل از الفیاض گزارش داد که پهپادهایی «از خاک سوریه حرکت کردند و در چند استان کشور (عراق)، مواضع الحشد الشعبی را هدف قرار دادند».

به گفته وی، این عملیات بر اساس «اطلاعات نظامی صورت گرفته که ائتلاف بین‌المللی [تحت رهبری آمریکا] آن را در اختیار فرماندهان نظامی صهیونیست قرار داده است».

المحدوای خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی در توجیه حملات خود اعلام کرده که مواضع «الحشد الشعبی وابسته به ایران است و در حال برنامه‌ریزی برای حملات گسترده علیه اسرائیل است».

اعضای کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق شنبه هفته جاری میزبان الفیاض بودند و مسئله حمله به مواضع و انبارهای الحشد را بررسی کردند.

پهپادهای رژیم صهیونیستی اخیرا چند بار مواضع الحشد را در مناطق مختلف عراق بمباران کردند که در جریان حملات این پهپادها در سوم شهریور ماه جاری، دو نفر از نیروهای الحشد به شهادت رسیدند.

در همین ارتباط، جنبش «الابدال» عراق –وابسته به الحشد- اعلام کرد که طرح پاسخ به حملات صهیونیست‌ها تدوین شده و این حملات احتمالی، از خاک سوریه صورت خواهد گرفت.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:429988!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)