|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
براساس مقاله پایگاه خبری و فرامنطقه ای رای الیوم؛
[1398/05/12]

پرونده ناکام آمریکا در توافقنامه های نظامی مشترک با اسرائیل و هند  

براساس مقاله پایگاه خبری و فرامنطقه ای رای الیوم؛

فروشگاه تسلیحاتی واشنگتن اعتماد همپیمانان خود را از دست می دهد/ پرونده ناکام آمریکا در توافقنامه های نظامی مشترک با اسرائیل و هند

شنبه 12 مرداد 1398

براساس مقاله پایگاه خبری و فرامنطقه ای رای الیوم؛ فروشگاه تسلیحاتی واشنگتن اعتماد همپیمانان خود را دست می دهد 

پایگاه خبری رای الیوم به روند شکست های تسلیحاتی ایالات متحده آمریکا و ناکامی مسئولان این کشور در فروش سلاح های موشکی و هوایی ارتش آمریکا در ماه های احیر پرداخته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از رای الیوم، طی کمتر از 2 سال گذشته صنایع نظامی ایالات متحده آمریکا بخاطر عدم ارائه عملکرد و کارایی مناسب در عرصه های میدانی خسارت های سنگینی را متحمل شد.

از جمله آخرین خسارت های نظامی آمریکا در ماه های اخیر را می توانیم در انصراف دولت هند از خرید هواپیماهای جاسوسی آمریکا که "گلوبال هاوک" نام دارد، اشاره کنیم.هواپیمای جاسوسی که ماه گذشته توسط نیروهای نظامی سپاه پاسداران ایران در خلیج (فارس) ساقط گردید.

کشورهای مختلف پیش از این با درنظرگرفتن شرایط امنیتی و احتیاجات نظامی خود از واشنگتن سلاح های پیشرفته می خریدند.نکته ای که در این بین وجود دارد این است که سلاح های آمریکایی از جنگ جهانی دوم تاکنون در برابر هیچ قدرت بزرگ نظامی در سطح جهان آزمایش نشده بود، تمامی این سلاح های آمریکایی در برابر کشورهای بی دفاعی از جمله عراق و یمن و پاناما و گرانادا بکار گرفته شده است.(البته با اختلاف زمانی بیشتر در ویتنام)

پس از آنکه ایران هواپیمای 250 میلیون دلاری آمریکا را ساقط کرد (هواپیمایی که مقامات پنتاگون معتقدند بهترین تکنولوژی های جاسوسی در ساخت آن بکار رفته است)  دولت هند با انتشار خبری اعلام کرد که از خرید 30 هواپیمای بدون سرنشین نوع گلوبال هاوک که ارزشی معادل 6 میلیارد دلار دارند، صرف نظر کرده است.

مقامات هندی این تصمیم خود را اینگونه توجیه کرده اند که اگر گلوبال هاوک توسط موشک های ایرانی سرنگون شود بنابراین هواپیمایی آمریکایی در برابر دفاع موشکی پاکستان نیز دوام نخواهد آورد.

قابل ذکر است که هند و پاکستان اکنون در تنش نظامی در مناطق مرزی میان خود هستند.

پیش از این نیز سامانه های دفاع موشکی سوریه جنگنده F-16  اسرائیلی را که توسط ایالات متحده آمریکا ساخته شده بود را هدف قرار داد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:423786!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)