|
|
0.0 (0)
منابع خبری نیروهای مقاومت فلسطینی؛
[1398/04/19]

پس از شکست عملیات "خان یونس" صهیونیست ها بدنبال ترور فرماندهان ارشد فلسطینی بودند+ اینفوگرافی شهدای ترور فلسطینی  

منابع خبری نیروهای مقاومت فلسطینی؛

پس از شکست عملیات "خان یونس" صهیونیست ها بدنبال ترور فرماندهان ارشد فلسطینی بودند+ اینفوگرافی شهدای ترور فلسطینی

چهارشنبه 19 تیر 1398

منابع خبری نیروهای مقاومت فلسطینی؛ پس از شکست عملیات خان یونس صهیونیست ها بدنبال ترور فرماندهان ارشد فلسطینی بودند+ اینفوگرافی شهدای ترور فلسطینی 

پس از آنکه ارتش رژیم صهیونیستی جزئیات شکست عملیات خان یونس را که منجر به هلاکت یک افسر نظامی ارتش این رژیم شد را منتشر کرد منابع خبری نیروهای مقاومت نیز در رابطه با تلاش هایی که برای ترور فرماندهان و رهبران فلسطینی صورت گرفت، توضیحاتی را ارائه دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری سمانیوز، پس از آنکه ارتش رژیم صهیونیستی جزئیات شکست عملیات خان یونس را که منجر به هلاکت یک افسر نظامی ارتش این رژیم شد را منتشر کرد منابع خبری نیروهای مقاومت نیز در رابطه با تلاش هایی که برای ترور فرماندهان و رهبران فلسطینی صورت گرفت، توضیحاتی را ارائه دادند.

به نوشته این منابع خبری این تلاش ها برای ترور رهبران بلند پایه مقاومت زمانی صورت گرفت که ارتش صهیونیستی به طور پی در پی دچار شکست های سنگین از گروه های فلسطینی می شد و اخیرا در برابر این نیروها دچار ضعف و سرخوردگی شده بود.

به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، دشمنان صهیونیست پس از شکست سنگین و مفتضحانه در عملیات "حد السّیف" (تیغه شمشیر) که نیروهای عزالدین قسام آن را نام گذاری کرده اند در پی آن بودند تا به طریقه خاص و بی صدا فرماندهان ارشد مقاومت را که نقش بسزایی را در پیروزی های اخیر این محور در برابر اسرائیل داشته اند، ترور کنند.

عملیات ترور رهبران مقاومت از سوی صهیونیست ها " ترور نرم" نام گذاری شده بود، تاکنون هیچ اطلاعاتی درباره گروه نظامی ویژه اجرا کننده آن نشر پیدا نکرده است.

همچنین ماه گذشته یک عملیات نیز در همین رابطه صورت گرفت که سعی شد طی آن یکی از فرماندهان نظامی گروه های مقاومتی با سم به قتل برسد که این عملیات نیز ناکام ماند البته اگر این عملیات ترور با موفقیت انجام می شد ضربه بزرگی به نیروهای مقاومت وارد می شد.

از سوی برخی منابع خبری مقاومتی توضیح داده شده که نیروهای اطلاعاتی و امنیتی پس از اجرای عملیات حد السیف در خان یونس و شکست آن حواس خود را برای خنثی سازی عملیات های ترور و ضد فلسطینی متمرکز نمودند.که همین مسئله باعث شد تا نیروهای نظامی صهیونیست در ترور رهبران و فرماندهان ارشد نیروهای مقاومتی فلسطینی ناکام بمانند.

گفتنی است دشمن صهیونیستی از دهه 1970 سیاست ترور رهبران فلسطینی را در دستورکار خود قرار داده است.

این منابع همچنین با توضیح برخی جزئیات عملیات های ترور، ذکر کرده اند که عامل انجام یکی از عملیات ها با ظاهری فریبکارانه به سراغ یکی از رهبران مقاومت رفته و هدیه ای را که با سم آغشته شده بود را به وی تحویل داد که البته این عمل با واکنش سریع و به موقع نیروهای مقاومت مواجه گشت و عامل تروریست آن نیز بازداشت گردید.

به گزارش قدسنا، سال ها پیش، رژیم صهیونیستی با ارتکاب جنایتی شیخ «احمد یاسین» رهبر معنوی جنبش حماس را سحرگاه 22 مارس 2004( 3 فروردین 1383) پس از اقامه نماز صبح در مسجد غزه، هدف راکت بالگردهای آپاچی رژیم صهیونیستی قرار داد و به شهادت رساند.

احمد یاسین، فردی سالخورده بود که از بیماری‌هایی عدیده ای رنج می‌برد و هرگونه رفت و آمدش با ویلچر انجام می‌شد و تمام ترددهایش محدود به رفتن به مسجد برای ادای نماز و بازگشت از آنجا به خانه بود.

در ادامه اینفوگرافی از لیست اسامی رهبران نیروهای مقاومتی فلسطین  را که بدست سفّاکان صهیونیست ترور و به شهادت رسیده اند را مشاهده می کنید.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:419847!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)