|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/19]

پهبادهای حماس، کابوسی وحشتناک برای "اسرائیل" در جنگ های آتی  

پهبادهای حماس، کابوسی وحشتناک برای "اسرائیل" در جنگ های آتی

سه شنبه 18 تیر 1398

ارتش رژیم صهیونیستی به شدت از پهبادهای مقاومت فلسطین که می تواند در هر جنگی در آینده سامانه دفاعی ارتش این رژیم را از کار انداخته و به عمق اراضی آن ضربه وارد کند، وحشت دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، پایگاه خبری عبری زبان "والا" در گزارشی مفصل به بررسی خطرات پهبادهای حماس برای رژیم صهیونیستی پرداخته و می گوید این جنبش به طور مداوم در حال ارتقای پهبادهای خود است.

منبع مذکور در همین راستا اشاره کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در فوریه سال 2016 تعدادی از پهبادهای حماس را در نوار غزه رصد و تحت تعقیب قرار داد که گویا مجهز به موشک بودند و در نهایت این پهبادها در عمق اراضی فلسطینی ناپدید شدند و در آن زمان ارتش اهمیت خاصی به این پهبادها نداد و فرماندهان ارتش گمان می کردند که این پهبادها صرفا مجهز به دوربین هستند و موشکی با خود حمل نمی کنند.

ارتش حماس

پایگاه والا تاکید کرد که گردان های قسام شاخه نظامی حماس از سال 2016 در حال ارتقای توان نظامی خود به ویژه در زمینه پهبادها است.

این منبع افزود که حدود سه سال و نیم از آغاز دیوار امنیتی زیرزمینی در مرز غزه می گذرد و از آن زمان تاکنون تهدیدات و چالش های پیش روی ارتش تغییر کرده است که دلیل آن تلاش حماس برای ارتقای توان نظامی خود بوده است.

مقامات ارشد ارتش رژیم صهیونیستی می گویند که در داخل ارتش، دیگر از اصطلاح شاخه نظامی حماس استفاده نمی شود، بلکه اکنون بحث در مورد ارتش حماس است.

منبع مذکور تصریح کرد که دلیل تغییر این مفهوم، ساختار نیروهای حماس است، زیرا این جنبش اکنون تیپ ها و گردان‌ها و حتی نیروهای ذخیره و پشتیبانی دارد و همانند یک ارتش نظامی است.

والا بیان کرد که گردان های قسام همانند ارتش های بزرگ عمل می کند، نیروهای آن از طرق اتاق های فرماندهی رهبری می شوند و اوضاع در میدان را تحت نظر دارند و در کنار آن از ابزارهای جمع آوری اطلاعات و شناسایی و غیره برخوردار است و دیگر قسام بر تاکتیک جنگ های چریکی تکیه ندارد، بلکه طبق تاکتیک های یک ارتش بزرگ پیش می رود.

منبع مذکور اشاره کرد که همانگونه که ارتش رژیم صهیونیستی خود را برای ساخت دیوار امنیتی در مرز غزه برای کنترل کامل این منطقه آماده می کند، از آن طرف مقاومت فلسطین هم خود را برای روز بعد از ساخت این دیوار آماده می کند.

والا تاکید کرد که یکی از راهکارهای حماس در این زمینه، ساخت و ارتقای انواع پهبادها و حتی قاچاق پهبادهای مختلف و قطعات آن به نوار غزه است.

در این گزارش آمده است که به رغم تلاش های ارتش رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از ورود اسلحه به نوار غزه، مقاومت فلسطین از راه های گوناگون برای وارد کردن آن به غزه از طریق گذرگاه صلاح الدین در مرز مصر و از طریق دریا اقدام می کند.

پایگاه والا تاکید کرد که پهبادهای کوچک مقاومت که معمولا هزینه زیادی هم ندارند، به ابزاری برای پشتیبانی سازنده از عملیات های نظامی حماس تبدیل شده است.

این منبع تاکید کرد که ارتش حماس لحظه ای از ارتقای تکنولوژی و ابزارهای جنگی خود دست نمی کشد.

منبع مذکور بیان کرد که حماس در راستای جنگ مغزها نیز از پهبادهای خود برای جمع آوری اطلاعات از ارتش رژیم صهیونیستی و رصد تحرکات آن استفاده می کند.

در همین راستا، والا به قدرت حماس برای جمع آوری اطلاعات اشاره و تاکید کرد که این جنبش ماه مارس گذشته توانست یکی از پهبادهای خود را راهی عمق اراضی اشغالی کند و این پهباد پس از جمع آوری اطلاعات بدون هیچ مشکلی به باریکه غزه بازگشت.

والا افزود که حماس ده ها نوع از این پهبادها را در اختیار دارد که برخی از آن ها در اجرای عملیات و برخی در جمع اوری اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند.

این منبع اشاره کرد که ارتش رژیم صهیونیستی به شدت نگران پهبادهای حماس است، به ویژه اینکه پیش بینی می کند که این جنبش هزاران نوع از این پهبادها را در اختیار داشته باشد و در جنگ آتی از آن ها استفاده کند.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

خبرگزاری مهر

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:419820!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)