|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/22]

پوتین و عباس درخصوص حل مناقشه فلسطین رایزنی کردند  

پوتین و عباس درخصوص حل مناقشه فلسطین رایزنی کردند

جمعه 21 تیر 1398

مسکو- ایرنا – رئیس جمهوری روسیه و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در خصوص حل مناقشه فلسطین با رژیم صهیونیستی تلفنی رایزنی کردند.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز جمعه اعلام کرد: گفت وگوی تلفنی ولادیمیر پوتین و محمود عباس به ابتکار طرف فلسطینی برگزار شد و دو طرف درخصوص حل و فصل مسائل خاورمیانه تبادل نظر کردند و پوتین بر آمادگی کشورش برای اقدامات به منظور پیشبرد روند صلح در فلسطین ازجمله ازسرگیری مذاکرات مستقیم بین فلسطین و اسراییل به منظور دستیابی به راه حل قابل قبول تاکید کرد.
رئیس تشکیلات خودگردان نیز از تلاش های دیپلماتیک روسیه برای کمک به آشتی گروه های فلسطینی قدردانی کرد.
در این گفت وگوی تلفنی برخی موضوعات همکاری های دوجانبه روسیه و فلسطین با محوریت گسترش روابط انسانی مطرح و دو طرف درخصوص آن گفت وگو کردند ضمن اینکه دو طرف خواستار ادامه گفت وگوها با یکدیگر شدند.

یاد آور می شود که روسیه عضو گروه چهار میانجی گران بین المللی خاورمیانه است، نماینده ای از سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا سه عضو دیگر این گروه به حساب می آیند.

روسیه با وجود داشتن روابط پیوسته و مستحکم با اسرائیل از ملت فلسطین و تلاش های آن برای تاسیس حکومت مستقل در سرزمین های اشغالی به پایتختی بیت المقدس حمایت می کند و همین مساله باعث شده است که عرب ها و مخصوصاً گروه های فلسطینی، روسیه را به عنوان کشوری بی طرف در مناقشه به رسمیت بشناسند.

مقام های روس بارها اقدامات اشغالگرانه رژیم صهیونیستی برای ادامه شهرک سازی در اراضی اشغالی فلسطین را محکوم یا تقبیح کرده اند.
سفارت فلسطین از سال ۱۹۸۹ (اواخر دوران اتحاد شوروی سابق) در مسکو دایر است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:420081!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)