|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/17]

پیشنهاد تل‌آویو برای راه‌اندازی "قطار شکوفایی اقتصادی" میان کشورهای عربی و اراضی اشغالی  

پیشنهاد تل‌آویو برای راه‌اندازی "قطار شکوفایی اقتصادی" میان کشورهای عربی و اراضی اشغالی

دوشنبه 17 تیر 1398

رژیم صهیونیستی طرح راه‌اندازی خطوط ریلی را داده که از اردن گذشته و بندر حیفا مشرف بر دریای مدیترانه را به عربستان و دیگر کشورهاس حوزه خلیج فارس متصل می‌کند.

به گزارش ایسنا، روسیا الیوم به نقل از صفحه "اسرائیل به عربی" که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی آن را در فضای مجازی توییتر مدیریت می‌کند، گزارش داد، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه این رژیم در جریان سفر اخیرش به ابوظبی طرح مذکور را ارائه کرده است.

کاتس طرحی را داده که براساس آن عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به خطوط راه‌آهن اسرائیل و بندر حیفا در دریای مدیترانه متصل می‌شوند. این خطوط راه‌آهن مسیرهای تجارت منطقه‌ای کوتاه‌تر، ارزانتر و امن‌تری را باز خواهند کرد و از اقتصاد کشورهای مورد نظر حمایت می‌کنند.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در این پیام توییتری تصویر کاریکاتوری از قطاری را منتشر کرده و نام آن را "قطار شکوفایی اقتصادی" نامیده است.

تل‌آویو در سال‌های اخیر تلاش‌های فراوانی برای عادی‌سازی روابط با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به کار گرفته و صفوف خود را در مقابل دشمن مشترک "ایران" مستحکم کرده است.

وزیر خارجه این رژیم در سفرش به امارات گفت، حضورش در ابوظبی در راستای منافع اسرائیل با کشورهای خلیج فارس است. پیشرفت چشم‌گیری در روابط میان اسرائیل و کشورهای منطقه وجود دارد و وی همکاری خود را با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل برای تقویت سیاست همکاری براساس پتانسیل دولت در زمینه‌های مدنی، امنیت و اطلاعات ادامه خواهد داد.

در بیانیه صادره از دفتر کاتس آمده است، وزیر خارجه اسرائیل با مسؤول ارشد امارات دیدار کرد و با وی ادعای "خطر ایران" بر منطقه را مورد بررسی قرار داد. دفتر کاتس نام این مسؤول ارشد اماراتی را بیان نکرد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:419421!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)