|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/02]

پیش نویس بیانیه محکومیت رژیم صهیونیستی تقدیم شورای امنیت شد  

پیش نویس بیانیه محکومیت رژیم صهیونیستی تقدیم شورای امنیت شد

چهارشنبه 02 تیر 1398

تهران - ایرنا - پس از اقدام ارتش رژیم صهیونیستی در تخریب تعدادی از منازل فلسطینی‌ها در روستای "صورباهر"، پیش نویس بیانیه محکوم کردن اقدامات این رژیم تقدیم شورای امنیت سازمان ملل متحد شد.

 کویت پیش نویس این بیانیه را به منظور محکوم کردن تخریب منازل فلسطینی‌ها از سوی رژیم صهیونیستی تقدیم شورای امنیت کرد.
در عین حال "منصور العتیبی" نماینده دایم کویت در سازمان ملل در این خصوص گفت: احتمال تصویب این بیانیه ضعیف است زیرا بی شک آمریکا مخالفت و آن را وتو می‌کند.
حمایت های بی چون و چرای دولت های مختلف در آمریکا از رژیم صهیونیستی به ویژه در سازمان ملل متحد  که از طریق حق وتو اعمال می شود، تل آویو را در دست زدن به اقدامات غیر قانونی و خلاف اصول انسانی علیه فلسطینی ها جری تر کرده است .

به گزارش خبرگزاری کویت (کونا) منصور العتیبی نماینده کویت در سازمان ملل متحد نیز طی سخنانی با محکوم کردن اقدام اسراییل در تخریب خانه های فلسطینیان گفت که ادامه این سیاست های اسراییل نقض کامل قوانین و قطعنامه های بین المللی در خصوص فلسطین است .

"رز ماری دیکارلو" معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل نیز روز سه شنبه در نشست شورای امنیت که با موضوع فلسطین برگزار شد، با بیان اینکه فلسطین اشغالی در وضیت خطرناکی قرار دارد که باعث افراط گرایی و تشدید تنش ها شده است ، اظهار داشت : خطر اقدامات یک جانبه بیشتر و امید در دستیابی به صلح از طریق مذاکرات کمتر شده است. این نتیجه، اجتناب ناپذیر است. ما باید از ایجاد محیطی برای پیشبرد صلح حمایت کنیم و راه را برای مذاکره در مورد مسائل مربوط به وضعیت نهایی، از جمله قدس، هموار کنیم.
وی همچنین با انتقاد از ادامه شهرک سازی های صهیونیستی در مناطق اشغالی تاکید کرد: این اقدام مغایر قوانین بین المللی و مانع تحقق صلح است.
تخریب منازل فلسطینی‌ها روز دوشنبه در صور باهر به دستور دادگاه رژیم صهیونیستی و توسط نیروهای ارتش این رژیم انجام شد. رژیم صهیونیستی به بهانه نزدیکی ساختمان‌های مسکونی فلسطینی‌ها به دیوار "آپارتاید" و آنچه آنان مسائل امنیتی عنوان می‌کنند، منازل آنها را تخریب کرددر حالی که ساختمان‌ها در محدوده تحت حکومت تشکیلات خودگردان فلسطین در قدس بوده است.

این اقدام رژیم صهیونیستی با محکومیت سازمان های بین المللی و کشورهای زیادی مواجه شد . 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:422155!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)