|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1400/01/29]

کاردار رژیم صهیونیستی زمان پروازها با مراکش را مشخص کرد  

کاردار دفتر ارتباطات رژیم صهیونیستی در رباط، پایتخت مراکش زمان آغاز سفرهای هوایی میان دو طرف را تعیین کرد.

کاردار رژیم صهیونیستی زمان پروازها با مراکش را مشخص کرد

یکشنبه 29 فروردین 1400

کاردار دفتر ارتباطات رژیم صهیونیستی در رباط، پایتخت مراکش زمان آغاز سفرهای هوایی میان دو طرف را تعیین کرد.

به گزارش ایسنا، دیوید گوورین، کاردار دفتر ارتباطات رژیم صهیونیستی در رباط در گفتگو با روزنامه هسپرس مراکش ضمن تعیین تاریخ آغاز پروازهای رباط-تل‌آویو گفت: این مساله اساسا به باز شدن حریم‌های هوایی و کاهش محدودیت‌های سفری اعمال شده به دلیل شیوع کرونا مرتبط است.

برخی منابع مراکشی تاکید کردند: شرکت خطوط هوایی مراکش به زودی در هفته سه پرواز  تل‌آویو-دار البیضا را با هواپیماهای دریم‌لاینر آغاز خواهد کرد.

شرکت‌های هواپیمایی رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند که قصد دارند در اسرع وقت خطوط پروازی منظمی را به مقصد مراکش راه‌اندازی کنند.

پیش از این در مذاکرات دو طرف، برای سفر یک هیات اسرائیلی به مراکش در ماه آوریل جاری جهت تعیین آخرین جزئیات آغاز پروازهای مستقیم میان دو طرف برنامه‌ریزی شده بود اما این سفر به دلیل محدودیت‌های کرونا و تدابیر پیشگیرانه به تاخیر افتاد.

هسپرس نیز درباره تاخیر این سفر نوشت، علت به تاخیر افتادن سفر هیات اسرائیلی به مراکش در ماه آوریل جاری قابل پیش‌بینی بود.

این روزنامه به نقل از برخی منابع نوشت، پیامدهای کرونا و شیوع ورژن‌های جدیدی از آن موجب به تاخیر افتادن این سفر شد.

پیش از این مسؤولان مراکش به دلیل بحران کرونا پروازها به مقصد ده‌ها کشور جهان را تا ۲۱ مه آتی لغو کرده بودند.

الی کوهن، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی نیز پیشتر در گفتگویی با هسپرس تاکید کرده بود که قرار بوده پروازهای مستقیم میان دو طرف از ابتدای آوریل آغاز شوند اما به دلیل بحران کرونا به بعد موکول شدند.

روزنامه هسپرس نیز نوشت: اسرائیل اعلام کرد که ماه مه آتی پس از گذشت بیش از یک سال از بستن مرزهایش به دلیل کرونا، میزبان گردشگران خارجی خواهد بود که واکسن دریافت کرده‌اند.

وزارت گردشگری رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد: از ۲۳ مه آتی به گروه‌های گردشگری محدودی اجازه ورود داده خواهد شد و در ادامه نیز به مسافرانی که به صورت انفرادی اقدام می‌کنند، اجازه ورود داده خواهد شد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:483286!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)