|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
قول رئیس جمهور کرواسی به صهیونیست ها در قدس
[1398/05/08]

کرواسی صدای اسرائیل در اروپا می شود / درخواست صهیونیست ها از کیتاروویچ برای مقابله با ایران  

قول رئیس جمهور کرواسی به صهیونیست ها در قدس

کرواسی صدای اسرائیل در اروپا می شود / درخواست صهیونیست ها از کیتاروویچ برای مقابله با ایران

سه شنبه 08 مرداد 1398

کولیندا گرابار کیتاروویچ در سفر به فلسطین اشغالی متعهد شده که به هنگام ریاست این کشور بر اتحادیه اروپا برای عادی شدن روابط رژیم اشغالگر قدس و اتحادیه اروپا تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) کولیندا گرابار کیتاروویچ که در سرزمین های اشغالی به سر می برد روز گذشته با رئوفین ریوولین رئیس رژیم صهیونیستی در قدس دیدار و در باره روابط دو جانبه و همکاریهای چند منظوره گفت و گو کرد.

به نقل از پایگاه خبری i24 news که اخبار اسرائیل را منتشر می کند خانم کیتاروویچ در این دیدار قول داد که از همه توان خود برای تبدیل روابط کنونی میان اسرائیل و اتحادیه اروپا به یک روابط متوازن استفاده نماید.

برپایه این گزارش رئیس جمهور کرواسی گفت: سال آینده سال ریاست کرواسی بر اتحادیه اروپا است و این برای نخستین بار است که اتفاق می افتد براین اساس ما تلاش خواهیم کرد در این دوره یک توازنی بین رابطه اسراییل با اتحادیه اروپا ایجاد کنیم و تلاش خواهیم کرد که صدای اسراییل در نهادهای اتحادیه اروپا شنیده شود.

کیتاروویچ  همچنین بااشاره به افزایش همکاریهای امنیتی بین اسراییل و کرواسی در دو سال گذشته گفت که کرواسی این امکان را دارد که به دروازه اصلی تجارت اسرائیل به اروپای مرکزی باشد.

در این دیدار ریوولین نیز ضمن قدردانی از مواضع کرواسی در قبال اسراییل گفت:  «کرواسی حامی و هم پیمان قوی برای اسراییل در همه محافل و موسسات بین المللی و اروپایی بوده است و از این بابت از شما تشکر می کنیم.»

رئیس رژیم اشغالگر قدس همچنین بر اهمیت نقش کرواسی در اینده خصوصا بعد از تصدی ریاست اتحادیه اروپا تاکید کرد.

وی همچنین از اتحادیه اروپا خواست تضمین دهد که ایران به سلاح هسته ای دسترسی نیابد و به زعم خود به سازمانهای مسلح کمک تسلیحاتی و موشکی نکند و امنیت منطقه را بی ثبات ننماید.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:423287!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)