|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
آخرین تحولات قدس و کرانه باختری
[1397/12/27]

کشته و زخمی شدن چند صهیونیست طی عملیاتی در کرانه باختری  

آخرین تحولات قدس و کرانه باختری

کشته و زخمی شدن چند صهیونیست طی عملیاتی در کرانه باختری

 ۱۳۹۷/۱۲/۲۶

کرانه باختری و قدس اشغالی طی ۲۴ ساعت اخیر با اتفاقاتی مانند انجام عملیاتی در «سلفیت»، تیراندازی به سمت منزل نماینده سابق مجلس قانون‌گذاری و بازداشت چندین نفر همراه بود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز (یکشنبه) رسانه ‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند، در پی عملیاتی در نزدیکی شهرک صهیونیستی «آرییل» در «سلفیت» کرانه باختری چند صهیونیست کشته و زخمی شدند.

کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، در این عملیات که با خودرو و سلاح سرد و گرم صورت گرفته، دو صهیونیست کشته و چند نفر دیگر زخمی شده‌‌اند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، عامل این عملیات ابتدا با سلاح سرد به یک نظامی صهیونیست ضربه می‌زند، سپس سلاح وی را ربوده و به سمت نظامی دیگری در خودرو شلیک می‌کند و خودروی وی را سوار می‌شود. وی همچنان در حال رانندگی به تیراندازی خود ادامه می‌دهد و چند نفر دیگر را زخمی می‌کند.

درگیری میان نظامیان رژیم صهیونیستی و عامل عملیات در اطراف سلفیت ادامه دارد و رژیم صهیونیستی، نیروهای ویژه را فرا خوانده است.  

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، «داوود شهاب» سخنگوی جهاد اسلامی این عملیات را تبریک گفت و افزود، عملیات مذکور در راستای تصحیح مسیر و انتقال نبرد به میدان طبیعی و حقیقی آن صورت گرفت.

حماس هم ضمن تبریک این عملیات اعلام کرد،‌ کرانه باختری هر بار تأکید می‌کند ذخیره راهبردی مقاومت است و رژیم اشغالگر را با عملیات‌های منحصر به فرد خود غافلگیر می‌کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «صفا»، حماس افزود، این عملیات در پاسخ به جنایات رژیم اشغالگر و تجاوزات آن به قدس، کرانه باختری ، مسجدالاقصی ، بستن باب‌الرحمه (در شرق مسجدالاقصی) و نیز تعرض‌ها به  اسرا و افزایش شهرک سازی صورت گرفت.

برخی از اهالی خانیونس در نوار غزه پس از این عملیات میان مردم شیرینی پخش کردند. 

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کرد، یکی از صهیونیست‌هایی که در این عملیات به شدت زخمی شده، خاخامی به نام «اخیعاد ایتنگر» است.

تیراندازی به سمت نماینده سابق فلسطینی

افراد ناشناس نیمه شب گذشته (شنبه) به سمت منزل «عزام سلهب» عضو سابق مجلس قانونگذاری فلسطین در الخلیل کرانه باختری تیراندازی کردند.

سلهب به خبرگزاری «معا» گفت: میان من و هیچ شخص دیگری «دشمنی» وجود ندارد و معتقدم تیراندازی به منزل من پس‌زمینه سیاسی دارد نه جنائی.

وی در ادامه گفت که نیمه‌شب با صدای تیراندازی در اطراف خانه‌اش بیدار شده و متوجه شده گلوله به در خارجی منزل وی و خودروی او اصابت کرده است.

«لؤی ارزیقات» سخنگوی پلیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، پلیس تحقیقاتی را با همکاری دستگاه‌های امنیتی آغاز کرده است.

منزل عزام سلهب چهار سال پیش نیز مورد تیراندازی قرار گرفته بود.

بازداشت 10 نفر در قدس

نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد امروز (یکشنبه) 10 فلسطینی را در قدس اشغالی بازداشت کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «معا»، از جمله بازداشت‌شدگان «شادی مطور» دبیرکل جنبش فتح در قدس بوده است.

مابقی بازداشتی‌ها از اردوگاه «بلاطه»، شهر «الخضر» در بیت‌لحم، شهر «عزون» در شرق قلقیلیه و شهرهای «عموریه و اللبن الشرقیه» در نابلس بوده‌اند.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:395240!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)