|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/08]

کمک 15 میلیون یورویی اتحادیه اروپا به بیمارستان‌های قدس اشغالی  

کمک 15 میلیون یورویی اتحادیه اروپا به بیمارستان‌های قدس اشغالی

دوشنبه 07 مرداد 1398

اتحادیه اروپا اعلام کرد که 14.9 میلیون یورو برای بهبود اوضاع بیمارستان‌های فلسطینی در قدس شرقی تحویل تشکیلات خودگردان داده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین،  این اتحادیه امروز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این مبلغ با هدف کمک به بیمارستان‌های فلسطینی در قدس شرقی برای ادامه خدمات رسانی به فلسطینیان تحویل تشکیلات خودگردان داده شده است.

اتحادیه اروپا اشاره کرد که از سال 2012 تا به امروز همواره از تشکیلات خودگردان برای ادامه خدمات رسانی بیمارستان های قدس شرقی به فلسطینیان حمایت مالی کرده است.

دولت آمریکا سال گذشته در راستای اعمال فشار هرچه بیشتر بر فلسطینیان برای پذیرش معامله قرن، 25 میلیون دلار کمک مالی به بیمارستان‌های فلسطینی در قدس شرقی را قطع کرد.

روزنامه عبری زبان هاآرتص به نقل از یک منبع در وزارت خارجه آمریکا آورده است که واشنگتن قصد دارد مبلغ اختصاصی برای این بیمارستان‌ها را در بخش‌های دیگری از خاورمیانه صرف کند.

این اقدام چند روز پس از توقف کامل کمک‌های آمریکا به آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی "آنروا" صورت گرفت.

دولت آمریکا طی دو سال اخیر تصمیمات زیادی برای نابودی مسئله فلسطین اتخاذ کرده است که مهمترین آن‌ها به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به این شهر بود.

دونالد ترامپ اعلام کرده که اگر تشکیلات خودگردان فلسطین با طرح صلح او موسوم به معامله قرن موافقت نکند، هرگونه کمک مالی به فلسطینیان را قطع خواهد کرد.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:423187!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)