|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/05]

کویت: از لبنان در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنیم  

کویت: از لبنان در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنیم

 ۱۳۹۸/۶/۴

رئیس پارلمان کویت در تماس تلفنی با همتای لبنانی خود برای آمادگی کشورش برای حمایت از لبنان در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مرزوق الغانم» رئیس پارلمان کویت گفت که کشورش آماده است تا از لبنان در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی حمایت کند.

دفتر اطلاع‌رسانی ریاست پارلمان لبنان هم در بیانیه‌ای گفت که رئیس پارلمان کویت روز دوشنبه در تماس تلفنی با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان گفت که کویت آماده است از بیروت در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی حمایت کند.

به گزارش شبکه خبری الجدید، در ادامه بیانیه آمده است که مسئول کویتی در این تماس «تجاوزات (روز یکشنبه) اسرائیل به لبنان را محکوم کرد».

بامداد یکشنبه گذشته رژیم صهیونیستی چند حمله هوایی به نقاطی در جنوب سوریه کرد و پدافند هوایی سوریه با این تهاجم مقابله کرد، اما ساعاتی بعد حزب‌الله از شهادت دو نیروی خود بر اثر این حمله خبر داد وسید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد که حزب‌الله پاسخ این اقدام رژیم صهیونیستی را خواهد داد.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت دومین سالروز آزادی جرود عرسال و حملات اخیر رژیم صهیونیستی به لبنان تاکید کرد که رژیم صهیونیستی منتظر پاسخ لبنان باشد.

«میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان روز دوشنبه در واکنش به حملات پهپادی روز یکشنبه رژیم صهیونیستی به مناطق «ضاحیه» و «قوسایا» گفت که این تجاوزات اسرائیلی به منزله «اعلام جنگ» است.

عون که این اظهارات را در دیدار با «یان کوبیچ» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در لبنان مطرح کرده بود، افزود: «این دو تجاوز اسرائیلی خلاف قطعنامه 1701 است».

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:427281!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)