|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
فرستاده ویژه کاخ سفید در امور منطقه اذعان کرد؛
[1398/04/26]

گرینبلات: نشست اقتصادی منامه بدون توافق سیاسی با فلسطینی ها نتیجه ای ندارد  

فرستاده ویژه کاخ سفید در امور منطقه اذعان کرد؛

گرینبلات: نشست اقتصادی منامه بدون توافق سیاسی با فلسطینی ها نتیجه ای ندارد

چهارشنبه 26 تیر 1398

فرستاده ویژه کاخ سفید در امور منطقه اذعان کرد؛ گرینبلات: نشست اقتصادی منامه بدون توافق سیاسی با فلسطینی ها نتیجه ای ندارد 

جیسون گرینبلات معاون رئیس جمهور آمریکا و فرستاده ویژه واشنگتن در امور خاورمیانه گفت: بدون دستیابی به راه حل سیاسی میان اسرائیل و فلسطین هیچگونه پروژه اقتصادی (منامه) میان دو طرف ارزشی نخواهد داشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس ( قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عرب48،"جیسون گرینبلات" معاون رئیس جمهور آمریکا و فرستاده ویژه واشنگتن در امور خاورمیانه گفت: بدون دستیابی به راه حل سیاسی میان اسرائیل و فلسطین هیچگونه پروژه اقتصادی (منامه) میان دو طرف ارزشی نخواهد داشت.

وی در ادامه با سعی بر سرپوش گذاری بر کشست مفتضحانه نشست اقتصادی بحرین انتقادات تندی را متوجه فرماندهان و سران سیاسی فلسطینی کرد.

گرینبلات تاکید کرد که نشست اقتصادی بحرین بدون فراهم نمودن هرگونه توافق سیاسی میان دو طرف نتیجه ی عملی نخواهد داشت.جرد کوشنر برای به ثبت رسانده پروژه 50 میلیارد دلاری کاخ سفید با همکاری کارشناسان خبره واشنگتن در امور خاورمیانه و کشورهای عربی مصر، اردن،لبنان و فلسطینیان اقدام کرد اما بدون هیچگونه دستاور سیاسی چشمگیری از بحرین خارج شد.

فرستاده ویژه واشنگتن در امور خاورمیانه در ادامه گفت: کسانی که سعی دارند تا معامله قرن را به عقب بیندازند و از اجرای آن جلوگیری کنند با سرنوشت منطقه بازی می کنند.

به گزارش قدسنا، طرح " توافق نهایی" که این روزها با نام "معامله قرن" (صفقه القرن در عربی، עסקת המאה در عبری و  وDeal of the Century در انگلیسی) نزد افکار عموم شناخته می شود،مدتی پیش طرح اولیه آن توسط مجموعه ای از کارشناسان سیاسی، امنیتی و اقتصادی کاخ سفید در راستای ایجاد صلح میان رژیم صهیونیستی و فلسطین ارائه گردید، این طرح صهیونیستی-آمریکایی می کوشد تا تل آویو فراتر از تعهدات پیشین خود با قطعنامه های شورای امنیت قدم نهاده وبخش های دیگر اراضی فلسطینی را به خاک غصبی خود بیفزاید.

ناگفته نماند که نشست اقتصادی بحرین به عنوان اولین فاز اجرایی طرح "معامله قرن" به حساب می آید که با تلاش "جرد کوشنر" و "جیسون گرینبلات" در منامه برگزار گردید. این طرح به دنبال آن است تا برای همیشه مسئله بازگشت آوارگان فلسطینی به اراضی آبا و اجدادی شان را منتفی سازد.

البته واشنگتن در این بین پیشنهاد "وطن جایگزین" را به فلسطینیان ارائه کرده که این پیشنهاد (فریبکارانه) توسط فلسطینی ها رد شد.

نشست اقتصادی بحرین تحت عنوان "شکوفایی برای صلح" در منامه پایتخت بحرین با حمایت مستقیم ایالات متحده آمریکا و همچنین هماهنگی کشورهای عربی خائن به آرمان آزادی فلسطین 4 و 5 تیرماه برگزار گردید.

گفتنی است، این نشست پیش از آنکه برگزار شود از سوی بسیاری از اشخاص حامی فلسطین در کشورهای مختلف جهان و همچنین داخل فلسطین اشغالی محکوم شده بود اما با این حال موج عادی سازی روابط کشورهای عربی (بویژه بحرین) با رژیم غاصب صهیونیستی پرده حیا و شرافت را درید و باعث شد تا کشورهایی که روزگاری سنگ فلسطین و ساکنان آن را به سینه می زدند ناگهان تغییر سیاق داده و تحت بهانه های مختلف (خیر خواهی برای فلسطین) به مصاحبه با خبرنگاران صهیونیست تن داده و آن را امری عادی جلوه دهند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:420996!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)