|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/04]

گزارشی از شکنجه و ضرب و شتم نوجوانان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی  

گزارشی از شکنجه و ضرب و شتم نوجوانان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی

دوشنبه 04 شهریور 1398

نوجوانان فلسطینی محبوس در زندان‌های فلسطین گزارش‌های مشابهی از ضرب و شتم و شکنجه خود توسط مسؤولان زندان‌های رژیم صهیونیستی ارائه کردند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الیوم السابع چاپ مصر، هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد، نوجوانان محبوس در زندان دامون رژیم صهیونیستی که تعدادشان به ۴۵ نوجوان زیر ۱۸ سال می‌رسد و همگی از اهالی شهر قدس هستند، گزارش‌های ترسناکی از کتک خوردن و شکنجه خود توسط نیروهای "نحشون" هنگام انتقال به دادگاه‌ها ارائه کردند.

این هیئت در ادامه بیانیه خود آورد، این نوجوانان گزارش‌های مشابهی از کتک خوردن خود از سوی اعضای این یگان هنگام انتقال به دادگاه‌ها و یا جابه‌جایی از زندانی دیگر به زندان دامون ارائه کردند،‌ آنها گفتند، نیروهای نحشون با پوتین‌های خود تمامی بدن آنها را لگد کرده و به آنها مشت زدند و در داخل ماشین‌های انتقال به زندان و یا در اتاق‌های انتظار دادگاه‌ها آنها مورد اهانت قرار داده و دشنام می‌دادند.

یکی از زندانیان بزرگسال مسؤول نوجوانان محبوس در دامون گفت: این پدیده رو به افزایش است، آثار کتک و شکنجه روی صورت‌ و بدن‌ این نوجوانان هنگام ورود به بخش‌هایشان مشاهده شده است، شکایت‌های فوری در این خصوص به مدیریت زندان ارائه شدند بدون اینکه پاسخی داده شده و یا این شکایت‌ها پیگیری شوند.

هیئت یاد شده در بیانیه خود آورد، نحشون یگان سرکوب و یورش ویژه است که در میان آنها نیروهای نظامی با بدن‌های تنومند و تجربه‌های بالا وجود دارند، این نظامیان پیشتر در یگان‌های جنگی مختلف در ارتش خدمت کرده‌اند.

هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطینی در ادامه اعلام کرد، مسؤولیت این نیروها انتقال اسرا از زندانی به زندان دیگر و از زندان به دادگاه و نیز انتقال اسرای بیمار و کنترل زندان‌هاست و هدف مدیریت زندان‌ها از به‌ کارگیری این نیروها سرکوب اسرا و اجبار آنها به عمل به دستوراتشان است.

هیئت یاد شده افزود: این یگان اسرا را به بهانه بازرسی مجبور می‌کند برهنه شوند،‌ آنها به بخش‌ها و اتاق‌های زندانیان یورش برده و آنجا را به هم می‌ریزند و زندانی‌ها را شکنجه می‌کنند و همواره بر این اقدامات خود نام مبارزه با جرائم اسرا در زندان‌ها می‌گذارند.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:427193!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)