|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/26]

گفت‌وگوی تلفنی «عبدالله دوم» و «ماکرون» درباره فلسطین  

گفت‌وگوی تلفنی «عبدالله دوم» و «ماکرون» درباره فلسطین

 دوشنبه 25 شهریور 1398

شاه اردن در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور فرانسه، روابط دوجانبه و تحولات فلسطین را بررسی کرد.

«عبدالله دوم» شاه اردن در تماس تلفنی با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه روابط دوجانبه و راهکارهای تقویت همکاری در زمینه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داد.

دو طرف در این تماس تلفنی تحولات منطقه را بررسی و بر اهمیت تشریک مساعی کشورهای جهان برای مخالفت با تمامی اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی که به تضعیف راه‌حل دو دولت به عنوان تنها راه‌حل منازعه فلسطینی-اسرائیلی منجر می‌شود، تأکید کردند.

طبق گزارش وبگاه اردنی«عمون»، شاه اردن همچنین تشکیل دولت مستقل فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی را مورد تأکید قرار داد.

عبدالله دوم همچنین از موضع فرانسه و اتحادیه اروپا در حمایت از راه‌حل دو دولت قدردانی و اتحاد مواضع بین‌المللی در این باره را بااهمیت خواند.

گفت‌وگوی عبدالله دوم و ماکرون درباره تحولات فلسطین در حالی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا به طور رسمی اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات پیش‌رو و تشکیل کابینه جدید، شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری و بخش‌های مهمی از این منطقه را به اسرائیل الحاق می‌‌کند.

او که در یک نشست خبری در قدس اشغالی صحبت می‌کرد، با نمایش یک نقشه مجعول، در تشریح طرح خود برای گسترش اشغالگری رژیم صهیونیستی و غصب بخش دیگری از اراضی فلسطینی‌ها، گفت در صورت پیروزی در انتخابات، بلافاصله «دره اردن» و شمال «بحر المیت» (دریای مرده) را تحت حاکمیت فلسطین اشغالی اعلام می‌کند.

 

العالم

Parameter:429986!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)