|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در هفتاد و دومین راهپیمایی بزرگ بازگشت؛
[1398/06/09]

۷۵ فلسطینی به دست صهیونیست‌ها زخمی شدند  

در هفتاد و دومین راهپیمایی بزرگ بازگشت؛

۷۵ فلسطینی به دست صهیونیست‌ها زخمی شدند

جمعه 08 شهریور 1398

تهران- ایرنا- یک مسؤول وزارت بهداشت فلسطین جمعه شب اعلام کرد: در هفتاد ودومین راهپیمایی بزرگ بازگشت علیه رژیم صهیونیستی، ۷۵ فلسطینی در شرق نوار غزه به دست نظامیان این رژیم زخمی شدند.

"اشرف القدره"مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت غزه در صفحه رسمی این وزارتخانه در توئیتر نوشت: از  این تعداد زخمی ۴۲ نفر از جمله ۱۸ کودک و ۲ زن در راهپیمایی روز جمعه به دست نظامیان صهیونیست، هدف گلوله جنگی قرار گرفتند.

هزاران فلسطینی برای شرکت در هفتاد ودومین جمعه راهپیمایی بزرگ بازگشت با شعار "وفاداری به شهدا"، در مرزهای شرقی غزه تجمع کردند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی، عکس‌هایی از شهدا، ماکت‌هایی از مسجد الاقصی و نیز پرچم فلسطین را با خود حمل می کردند.

راهپیمایی های بزرگ بازگشت از ۳۰ مارس سال ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۹۷) برای پایان دادن به محاصره سیزده ساله نوار غزه و در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس برگزار می‌شود.

با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از کشورهای جهان مانند اتحادیه اروپا، در ۲۴ اردیبهشت ۹۷ در اقدامی تحریک آمیز، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.

تاکنون در جریان راهپیمایی های بزرگ بازگشت که هر هفته در مرز شرقی نوار غزه با سرزمین های اشغالی برگزار می شود، ۳۱۹ تن به شهادت رسیده و بیش از ۳۱ هزار نفر دیگر نیز زخمی شدند که حال بیش از ۵۰۰ نفر آنها وخیم گزارش شده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:427759!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)