|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/30]

3 هدف مهم «آویو کوخاوی» در جنگ آینده علیه غزه  

3 هدف مهم «آویو کوخاوی» در جنگ آینده علیه غزه

 شنبه 29 تیر 1398

یک تحلیلگر صهیونیست ضمن اعلام اینکه حماس دو چالش مهم در برابر ارتش رژیم صهیونیستی قرار داده، تصریح کرد، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی برای جنگ احتمالی آینده علیه غزه سه هدف در نظر دارد.

در سایه چالش‌ها و وضعیت کنونی منطقه، تیپ 162 ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا آموزش‌هایی را تمرین کرد که تداعی‌کننده نبرد آینده با نوار غزه بود.

بر اساس گزارش وبگاه فلسطینی «واللا»،‌ این تمرین‌های سه روزه جنگی در «جبهه جنوبی» (مرز فلسطین اشغالی با غزه) را تداعی می‌کرد که کاملا با جنگ 2014 علیه این منطقه متفاوت بود. «آویو کوخاوی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی خواستار افزایش دقت و درس گرفتن از جنگ 51 روزه شده و گفته است: ما می‌خواهیم مطمئن باشیم که موشک ارتش به ساختمان می‌خورد اما زمانی که جنگجویان حماس در داخل آن هستند نه زمانی که ساختمان خالی است.

«امیر بخبوط» تحلیلگر صهیونیستی نوشت، آویو کوخاوی سه هدف اصلی برای هر جنگی در آینده وضع کرده است: قتل تعداد هر چه بیشتری از فلسطینی‌ها با تمرکز بر نیروهای نخبه حماس در زمانی کوتاه، انجام عملیات‌های تخریبی بزرگ علیه پایگاه‌های نظامی و بکارگیری عنصر غافلگیری و دقت در حمله به اهداف مورد نظر.

این تحلیلگر صهیونیستی در ادامه گزارش خود آورده، حماس دو چالش مهم در برابر ارتش رژیم صهیونیستی قرار داده: «اول تحرک، دقیقا مانند عملکرد حزب‌الله ( که در سوریه می‌توان دید). حماس تلاش‌هایی برای به حرکت در آوردن تمام سامانه‌هایش با هدف جلوگیری از تخریب سریع آنها انجام می‌دهد؛ مانند شیوه‌های جنگ چریکی که پیش‌تر ذکر شد؛ این موضوع چالشی بزرگ در برابر اطلاعات (سازمان‌های جاسوسی اسرائیل) و قدرت آتش‌باری است و انتظار می‌رود که اینها در عملکرد خود دقیق باشند».

دوم: «چالشی دومی که حماس در برابر ارتش اسرائیل قرار داده جهان زیر زمینی است، منظور در اینجا حتما تونل‌هایی نیست که از دیوار (حائل) به سمت اسرائیل عبور کرده - به همین دلیل ارتش (اسرائیل) از راه‌حل‌های هندسی و تکنولوژی پیشرفته که قادر به شکست فعالیت‌های شاخه راهبردی حماس باشد، استفاده می‌کند – بلکه منظور تونل‌هایی در عمق مناطق فلسطینی است که برای حرکت (اعضای مقاومت) از یک مکان به مکانی دیگر، مخفی کردن بمب‌های انفجاری قوی و سکوهای شلیک موشک استفاده می‌شود».

بیست و پنجم ماه گذشته (خردادماه) رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی از طرح خود برای مقابله با حماس و حزب‌الله رونمایی کرد؛ طرحی که بر پایه کشتار هر چه بیشتر در طرف مقابل -چه نظامی و چه غیرنظامی- و نابودی زیرساخت‌ها استوار است .

حماس در واکنش به طرح جدید رئیس ستاد مشترک ارتش این رژیم اعلام کرد؛ مقاومت در هر نبردی علاوه بر اثبات توانایی‌ خود، معادلات جدیدی را بر دشمن تحمیل کرده و در پایان این رژیم اشغالگر است که باید برود.

 

العالم

Parameter:421436!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)