|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/10/19]

افزایش 3 درصدی جمعیت شهرک نشینان صهیونیست در کرانه باختری  

افزایش 3 درصدی جمعیت شهرک نشینان صهیونیست در کرانه باختری

چهارشنبه 19 دی 1397

شورای شهرک های صهیونیست نشین از افزایش 3 درصدی جمعیت شهرک نشینان صهیونیست ساکن کرانه باختری طی یک سال گذشته خبر داد و اعلام کرد که جمعیت شهرک نشینان یهودی در کرانه باختری طی سال 2018 به 448.672 نفر رسیده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، شورای شهرک های صهیونیست نشین طی بیانیه ای خاطر نشان کرد که این آمارها را بر اساس داده های وزارت امور داخلی رژیم صهیونیستی ارائه می دهد و البته آمارهای مذکور شامل 200 هزار شهرک نشین یهودی ساکن بخش شرقی قدس اشغالی نمی شود.

بر اساس این بیانیه، میزان افزایش جمعیت شهرک های صهیونیست قبل از سال 2018 میلادی 8.5 درصد بود، اما در سال گذشته به 3 درصد کاهش یافته است که این مساله ناشی از کندی روند احداث واحدهای مسکونی جدید در شهرک های صهیونیست نشین است و واحدهای جدید احداث شده طی سال های اخیر برای اسکان صهیونیست ها کافی نیستند.

این  در حالی است که یکی از کمیته های وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در ماه دسامبر گذشته با طرح های احداث نزدیک به 2200 واحد مسکونی جدید در شهرک های صهیونیست نشین کرانه باختری موافقت کرده بود.

روند احداث شهرک های صهیونیست نشین جدید در اراضی اشغالی فلسطین پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال 2017 که به حمایت شدید از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس معروف است، افزایش یافته است.

جنبش چپگرای "صلح اکنون" اعلام کرده است که مراجع صهیونیستی از زمان به قدرت رسیدن ترامپ، با احداث بیش از 15 هزار واحد مسکونی جدید در کرانه باختری که از ژوئیه سال 1967 توسط رژیم صهیونیستی اشغال شده، موافقت کرده است.

یهودیان مذهبی اکثریت قاطع ساکنان شهرک "مودیعین عیلیت" واقع در غرب شهر رام الله را تشکیل می دهند که به عنوان بزرگترین شهرک صهیونیست نشین 72944 نفر را در خود جای داده است.

دومین شهرک بزرگ از لحاظ جمعیت، شهرک "بیتار عیلیت" در جنوب غرب قدس است که بر اساس آمارهای وزارت امور داخلی رژیم اشغالگر قدس، 77458 نفر ار در خود جای داده است.

شهرک صهیونیست نشین "معالی ادومیم" در شرق قدس سومین شهرک بزرگ صهیونیست نشین است که 41220 نفر از یهودیان سکولار و مذهبی را در خود جای داده است.

یهودیان ارتدوکس مذهبی هم 10 درصد از کل جمعیت شهرک نشینان صهیونیست را تشکیل می دهند و یک سوم جمعیت شهرک نشینان کرانه باختری هستند.

بر اساس قطعنامه های بین المللی، شهرک های صهیونیست نشین واقع در اراضی اشغالی فلسطین غیر قانونی هستند، اما تعدادی از اعضای برجسته دولت راستگرای بنیامین نتانیاهو نیز در این شهرک ها زندگی می کنند و علنا با تشکیل کشور فلسطین مخالفت می کنند. لابی شهرک سازی همچنین از نفوذ سیاسی زیادی هم در رژیم صهیونیستی برخوردار است.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:381668!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)