|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » بیانات » تصویر قدس » روز جهانی قدس
0.0 (0)
[6/24/2017]

بازتاب مراسم روزجهانی قدس در رسانه‌های بین‌المللی  

بازتاب مراسم روزجهانی قدس در رسانه‌های بین‌المللی

جمعه 2 تیر 1396

راهپیمایی تاریخی روز جهانی قدس در ایران، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

به گزارش الوقت، در میان رسانه‌های خارجی که اقدام به بازتاب مراسم سالانه روز جهانی قدس نمودند، رسانه‌های صهیونیستی جز نخستین بنگاه‌های خبری بودند که اخبار مربوط به مراسم روز قدس را بازتاب خبری دادند. در همین ارتباط پایگاه خبری هاآرتص، همزمان با انتشار خبر برگزاری راهپیمایی روز قدس به حمل ماکت موشک‌های زمین به زمین ایرانی در جریان این راهپیمایی پرداخت و نمایش آن را در رهپیمایی روز قدس با هدف انتقال پیام از سوی ایران عنوان کرد. برای گزارش نویس هاآرتص شعار سالانه مرگ بر اسرائیل راهپیمایان ایرانی نیز قابل توجه بوده است و ضمن اشاره به سردادن شعار ضداسرائیلی در راهپیمایی ایرانیان به سابقه سالانه برگزاری این مراسم در ایران و برخی کشورهای اسلامی اشاره کرده است.

علاوه بر هاآرتص، پایگاه خبری صهیونیستی جورزالیم پست نیز مراسم روز قدس ایران را با حساسیت خاصی دنبال کرده است. جورزالیم پست با نشان دادن عکس‌هایی از آتش زدن پرچم اسرائیل در تهران از حضور ده‌ها هزار نفر در تهران و دیگر شهرهای ایران در سالگرد بزرگداشت روزجهانی قدس سخن گفته است.

در میان دیگر رسانه‌ها نیز رویترز در خبری کوتاه از برگزاری و توجه ایرانیان به سالگرد روز قدس خبر داده است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز در گزارشی نوشت: راهپیمایی ضد اسرائیلی در سراسر ایران برگزار شد. شعار «مرگ بر اسرائیل» شعار اصلی ایرانیان در این راهپیمایی بود و آنها خواستار توقف اشغالگری های اسرائیل شدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد که ایرانیان راهپیمایی ضد اسرائیلی را در سراسر کشور برگزار می کنند. در این راهپیمایی، تظاهرات کنندگان اشغالگری های اسرائیل را محکوم کردند و شعار «مرگ بر اسرائیل» سر دادند. شرکت کنندگان در این تظاهرات در مسیرهای مختلف به سمت محل برگزاری نماز جمعه در دانشگاه تهران حرکت کردند.

خبرگزاری چینی شین هوا نیز مراسم روز قدس را مورد توجه قرار داده است. خبرگزاری شین هوا در این ارتباط گزارش داد صدها هزار ایرانی در همبستگی با فلسطینیان راهپیمایی روز قدس را برگزار کردند.  تظاهرات کنندگان شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند و پلاکاردهایی را در دست داشتند که تداوم اشغالگری های اسرائیل را محکوم می کرد. مقامات ارشد دولتی و مسئولان این کشور نیز در راهپیمایی ها شرکت داشتند. «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی، در سخنانی پس از برگزاری این راهپیمایی در تهران تصریح کرد:  «در حافظه قرن اخیر پدیده ای شوم تر از ماجرای ایجاد رژیم صهیونیستی نداریم که بر اساس نقشه شیطانی بود و جنایانی مانند دیر یاسین، غزه، کفر قاسم و صبرا و شتیلا و حرم ابراهیمی الخلیل و آواره نمودن ملت از سرزمین خود را مرتکب شدند که در تاریخ نظیر ندارد.»

در میان رسانه‌های منطقه نیز نیز المنار در گزارشی درباره روز قدس نوشت: صبح امروز در تهران پایتخت ایران و بیش از 900 شهر دیگر راهپیمایی بزرگی به مناسبت روز جهانی قدس برای حمایت از مساله فلسطین برگزار شد. ایرانی ها از ساعت های اولیه امروز صبح به خیابان ها آمدند تا در مراسم روز جهانی قدس شرکت کنند و شعار« مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» و « مرگ بر استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل» سر داده و خشم خود را از تروریسم و اشغالگری و قتل کورکورانه ملت قهرمان فلسطین نشان دادند.

همچنین خبرگزاری یمن پرس در گزارشی نوشت: میلیون ها ایرانی با راهپیمایی در خیابان های شهرهای مختلف این کشور با فلسطینیان ابراز همدردی و همبستگی کردند و اشغالگری و جنایات رژیم اسرائیل که دهه هاست ادامه دارد را محکوم کردند. این راهپیمایی ها هر ساله در  آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار می شود. در تهران و دیگر شهرها و روستاها شعار مرگ بر اسرائیل سر داده شد و پرچم های این رژیم سوزانده شد. بنیانگذار انقلاب اسلامی این روز را روز قدس نامگذاری کرده است.

 

منبع: سایت خبری تحلیلی الوقت

Parameter:232967!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار