|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
در دیدار سفیر برزیل با امیرعبداللهیان مطرح شد:
[1397/08/17]

توان حفظ تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران از جانب آمریکا وجود ندارد  

در دیدار سفیر برزیل با امیرعبداللهیان مطرح شد:

توان حفظ تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران از جانب آمریکا وجود ندارد

آزاره دو، سفیر برزیل در تهران ظهر دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ با حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار و گفتگو کردند.

سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان، در ابتدای این دیدار با استقبال از سفر رئیس گروه دوستی پارلمانی برزیل به تهران، ضمن تأکید بر اهمیت مناسبات پارلمانی و توسعه گسترش روابط فی­مابین در سایر عرصه ­ها گفت: «مجلس شورای اسلامی از گسترش مراودات پارلمانی با پارلمان برزیل استقبال می­کند».

وی در همین زمینه بر نقش مناسبات پارلمانی در ایجاد شناخت و درک مواضع متقابل نسبت به رویدادها و تحولات جهانی تأکید کرد و افزود: «همکاری­ های‌ پارلمانی، پشتوانه مهمی برای توسعه روابط دوستانه دو کشور است و مجلس شورای اسلامی بر حمایت و ارتقای سطح مناسبات دو کشور اهمیت خاصی قائل است».

امیرعبداللهیان تقویت مراودات مجلس شورای اسلامی و پارلمان برزیل را زمینه ساز تعامل و همکاری در سطوح مختلف اقتصادی، تجاری و فرهنگی بیان کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس اظهار داشت: «توان حفظ تحریم ها از جانب آمریکا وجود ندارد و اقدامات تحریمی رئیس جمهور آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، مسأله جدیدی نیست».

امیرعبداللهیان همچنین افزود: «بسترهای مناسبی در بخش های مختلف میان دو کشور وجود دارد که باید از آن در راستای ارتقاء سطح همکاری­ها و منافع دو ملت بهره برد».

آزاره دو، سفیر برزیل در تهران نیز در این دیدار با برشمردن زمینه­ های همکاری برزیل و جمهوری اسلامی ایران در عرصه روابط دو جانبه بر نقش مثبت کشورمان در ایجاد صلح و ثبات در منطقه تأکید کرد و گفت: «برزیل از روند همکاریهای فی­مابین استقبال می کند».

وی توسعه همکاریهای پارلمانی و دیدار قریب الوقوع گروه دوستی پارلمانی دو کشور را حائز اهمیت خواند.

پایان پیام/

 

 

خبرگزاری خانه ملت

Parameter:359461!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)