|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/10/22]

زهار: مصر گذرگاهی تجاری با غزه ایجاد می کند  

زهار: مصر گذرگاهی تجاری با غزه ایجاد می کند

جمعه 21 دی 1397

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس و از نمایندگان مجلس قانونگذاری فلسطین تاکید کرد که مصر در حال ایجاد یک گذرگاه تجاری در مرز با نوار غزه است و در صورت بازگشایی این گذرگاه، غزه دیگر نیازی نه به دشمن صهیونیستی خواهد داشت و نه هیچ طرف دیگری.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، محمود زهار شامگاه دیروز جمعه در گفتگو با شبکه ماهواره ای الاقصی تصریح کرد که فلسطین بجز نوار غزه سرتاسر تحت اشغال است. وی عنوان کرد که پیام ما در رابطه با تفاهمات حاصل شده برای آرام سازی اوضاع به دشمن صهیونیستی ابلاغ شد.

زهار افزود که رژیم صهیونیستی باید بداند که ما هروقتی حرفی بزنیم، آن را عملی خواهیم کرد و این رژیم اکنون به سبب تظاهرات بزرگ بازگشت با بحرانی بزرگ مواجه شده است. وی عنوان کرد که پایه و اساس آشتی ملی، توافقنامه 2011 قاهره است.

وی اظهار داشت: آنانکه برای عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی دست و پا می شکنند، هدفشان حفظ حکومیت های خود است. زهار تصریح کرد که به جای عادی سازی روابط، باید یک محور یکپارچه عربی برای بیرون راندن اشغالگران از فلسطین ایجاد شود.

این رهبر حماس در رابطه با پرونده آشتی ملی عنوان کرد که پایه و اساس آشتی ملی، توافقنامه قاهره است که سال 2011 گروه های فلسطینی آن را تحت نظارت مصر به امضا رساندند.

محمود زهار خاطر نشان کرد که آشتی ملی با وجود دو برنامه متناقض و مغایر مقاومت و همکاری امنیتی با دشمن صهیونیستی، محقق نخواهد شد.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:381921!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)