|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
دعوت روزنامه نگار برجسته عرب از اعراب ومسلمانان برای حمایت از ایران در برابر آمریکا
[1397/08/15]

عبدالباری عطوان:‌ شرافتمندان عربی و اسلامی با قوت باید در کنار ایران علیه تحریم های آمریکا و اسراییل بایستند/ ایران بخاطرما تحریم شده است  

دعوت روزنامه نگار برجسته عرب از اعراب ومسلمانان برای حمایت از ایران در برابر آمریکا

عبدالباری عطوان:‌ شرافتمندان عربی و اسلامی با قوت باید در کنار ایران علیه تحریم های آمریکا و اسراییل بایستند/ ایران بخاطرما تحریم شده است

سه شنبه 15 آبان 1397

تحریمها علیه ایران به این دلیل تحمیل شده است چون ایرانی ها در خندق مقاومت برضد اشغالگران اسراییلی که مقدسات عربی و اسلامی در شهر بیت المقدس را غصب کرده اند، ایستاده اند.

«عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم در یادداشتی همزمان با اعلام آغاز دور دوم تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران (5 نوامبر) نوشت: زمانی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل آغاز اجرای بسته دوم تحریمهای آمریکا علیه ایران که شامل بخش های انرژی و بانک ها است را روز تاریخی می نامد همه شرافتمندان عربی اسلامی باید با قدرت و بدون هیچ تردیدی در کنار ایران و بر ضد این تحریم ها قرار بگیرند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) متن این یادداشت به شرح زیر است:

زمانی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل آغاز اجرای بسته دوم تحریمهای آمریکا علیه ایران که شامل بخش های انرژی و بانک ها است را روز تاریخی می نامد همه شرافتمندان عربی اسلامی باید با قدرت و بدون هیچ تردیدی در کنار ایران و بر ضد این تحریم ها قرار بگیرند.

این تحریمها علیه ایران اجرا می شود چون ایرانی ها در خندق مقاومت برضد اشغالگران اسراییلی که مقدسات عربی و اسلامی در شهر بیت المقدس را غصب کرده اند ایستاده اند. اگر ایران (مثل برخی کشورهای عربی و اسلامی) زیر پای نتانیاهو و وزیر دفاعش لیبرمن فرش قرمز پهن می کرد و از تیم های ورزشی جودو و ... در خاک کشورش میزبانی می کرد و اجازه می داد سرود ملیش نواخته شود  و یا اینکه اگر دوست صمیمی آمریکا و لابی یهودی در آن بود هرگز با او چنین نمی کردند.

ترامپ با تحمیل حصار گرسنگی علیه ملت ایران در واقع دستور کار محض اسرائیلی را به اجرا گذاشته است.دقیقا مثل رفتاری که سلف جمهوری خواه او جرج بوش پسر با ملت عراق کرد. اما او باید بداند که فرصت موفقیت او در این محاصره اگر هیچ نباشد بسیار ضعیف خواهد بود. چه اینکه معافیت هشت کشور از جمله چین، هند، ژاپن و ترکیه از این تحریم ها نشانه بارزی براین شکست است. زیرا این دولت ها مواضع خود را مبنی براینکه به خرید نفت از ایران بدون  تاخیر ادامه خواهند داد قبلا با شجاعت اعلام کرده بودند همانگونه که اعلام کردند به تجارت خود با تهران به رغم آغاز دور اول تحریم های (مرداد ماه ) غیر نفتی ادامه می دهند.

آرزو می کنیم که ملت و دولت ایران  در برابر اتحاد آمریکا و اسراییل عقب نشینی نکنند و با عبرت  از تجارب تاسف بار اعراب  در عراق و لیبی در برابر این محاصره ایستادگی کنند زیرا اگر یک قدم عقب بنشینند این عقب نشینی متوقف نخواهد شد مگر با حمله و اشغال سرزمینشان. ما اطمینان داریم رهبری ایران که شش کشور بزرگ را در اثنای مذاکرات هسته ای به هم دوخت این حقیقت را به خوبی می داند.

 ترامپ از ایران می ترسد چون ایران یک دولت قدرتمند دارای زرادخانه عظیمی از موشک و تجهیزات نظامی است که می تواند هم پیمانان او به همراه پایگاه و نیروهای موجود در آن را نابود کند. به همین دلیل به تحریم پناه برده است تا بلکه مردم ایران را علیه دولتش بشوراند تا شاید به این طریق نظام ایران را سرنگون کند. اما رئیس جمهور آمریکا فراموش کرده است که این کشور 40 سال است که تحت تحریم و محاصره بوده و هرگز پرچم سفید را بالا نبرده است و ما شک نداریم که هرگز نخواهد برد.

ما با زبان اعداد و ارقام و بشکه های نفت سخن نمی گوییم بلکه با زبان منطق و عقل می گوییم « اگر "دولت اسلامی" یا "داعش" قادر به پیدا کردن خریدارانی برای نفت خام کثیف خود بود آیا ایران در این عرصه عاجز خواهد بود(البته عذرخواهی می کنیم بخاطر چنین مقایسه ای چون جایش اینجا نیست) ؟ و اگر کره شمالی  به رغم محاصره کشنده بی سابقه از طریق گرسنه نگه داشتن مردم این کشور توانست سلاح هسته ای و موشک های قاره پیمای خود را که قادر بود به عمق خاک آمریکا برسد،‌ توسعه دهد ایا ایران از مقاومت در برابر این تحریم عاجز است و یا نمی تواند پاسخ دهد؟

ملت فلسطینی نوار غزه بیش از 10 سال است که در برابر محاصره سختی که اسراییل و هم پیمانان عربش علیه او تحمیل کردند ایستاده است و حتی با سه جنگ اسراییل هم مقابله کردند اما توانست سه میلیون شهرک نشین اسراییلی را وادار کند برای حفظ جانشان به پناهگاهها بفرستد. موشک های ابتدایی مقاومت توانست فعالیت فرودگاه تل آویو را به مدت 18 ساعت تعطیل کند. این موفقیت ها در حالی بود که مردم قهرمان غزه قوت روزانه شان به نیم رسیده بود و تنها دو ساعت در روز از برق استفاده می کردند و همه گذرگاهها به رویشان بسته شده بود. به نظر شما وضعیت مردم ایران که در یک قاره زندگی می کنند(اشاره به وسعت کشور ایران) و از دست رنج خود می خورند و لباسهای دست ساز خود را می پوشند و با جنگ افزارهای ساخت خود می جنگند، چگونه خواهد بود؟

 آنچه که اسراییلی ها و آمریکایی ها و هم پیمانان قدیم و جدید عربشان از آن بیشتر هراس دارند گروههای مقاومت هم پیمان ایران است که منتظر این روز سفید هستند. ما در اینجا از حزب الله،‌ حماس و جهاد اسلامی و بازوهای موشکی فعال آنان که  اشغالگران اسراییلی را از شمال و جنوب محاصره کرده اند، سخن می گوییم. این بازوها و خصوصا حزب الله کسی است که از ایران حمایت می کند نه برعکس. و او کسی است که اسراییل و آمریکا قبل از اینکه موشکی را علیه ایران شلیک کنند باید هزاران بار در باره آن تفکر کنند.

ایران هم اکنون به منزله یک قاره صعب العبور محسوب می شود که  دست اندازی به آن برای دشمنان بسیار سخت و دشوار است، ایران این توانمندی را دارد که ضربه نخست آمریکا را مهار کند اما آیا اسرائیل و همپیمانان عربش می توانند واکنش های انتقامی اولیه از سوی سوریه ، حزب الله، حماس و جهاد اسلامی را مهار کنند؟

آیا آنها می توانند در برابر هزاران موشک که از همه جهات بر سر آنها فرود می آید، مقاومت کنند؟ اگر موشک های پاتریوت که مایه افتخار و مباهات سیستم دفاع موشکی آمریکا هستند نتوانسته اند در برابر موشک های بالستیک حوثی ها موفق باشند، آیا خواهند توانست در برابر هزاران موشک حزب الله لبنان که بسیار پیشرفته تر و دقیق تر هستند، موفقیتی کسب کنند؟ در شرایطی که حزب الله در یک لحظه دهها و یا حتی صدها موشک پرتاب می کند...

«حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران روز گذشته اعلام کرد که در جریان حضورش در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک ، چهار پیشنهاد  را برای میانجیگری جهت دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را رده کرده است. این مرد به این دلیل این پیشنهادات را رد کرد که در سرزمینی قدرتمند حضور دارد و البته بر مردمی قدرتمندتر اعتماد و تکیه دارد، وی از آمریکا نمی ترسد و هرکسی که غیر از این بگوید با واژه هایی چون کرامت و عزت نفس آشنا نیست و هیچ چیزی از مقاومت و ایستادگی نمی داند...

یک بار دیگر و با صراحت کامل می گوییم ، زمانی که نتانیاهو آغاز محاصره ایران (تحریم های علیه ایران) را روزی تاریخی می داند، پس انتخاب گزینه اصلی برای ما بسیار ساده و آسان می شود، ما باید بدون هر گونه شک و تردیدی در خندق روبرویی حضور پیدا کنیم؛ آری زندگی تنها با کرامت و شرافت معنا پیدا می کند.

 

خبرگزاری قدس(قدسنا)

Parameter:359372!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)