|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/10/20]

محمود عباس دیگر صلاحیت ریاست تشکیلات خودگردان را ندارد  

عضو ارشد حماس:

محمود عباس دیگر صلاحیت ریاست تشکیلات خودگردان را ندارد

تاریخ خبر: 1397/10/20 

تهران – ایرنا – «خلیل الحیه» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیگر صلاحیت ریاست بر این تشکیلات را ندارد.

به گزارش بامداد پنجشنبه پایگاه خبری فلسطین الیوم، خلیل الحیه افزود: محمود عباس نه به لحاظ ملی، نه اخلاقی و نه قانونی دیگر صلاحیت ریاست بر تشکیلات خودگردان را ندارد.
وی گفت: عباس به دلیل زیرپا گذاشتن تعهدات اخلاقی و ملی خود درقبال فلسطین از سال 2009 زمانی که غزه در محاصره قرار گرفت به لحاظ قانونی مشروعیت خود را از دست داد.
عضو دفتر سیاسی حماس اضافه کرد: عباس وحدت ملی را نابود کرد، جنبش فتح را تضعیف و علیه غزه توطئه کرد.
الحیه ادامه داد: بهترین راه حل این است که عباس سمتش را ترک کند و به همین خاطر مجلس قانون گذاری فلسطین روز چهارشنبه با اکثریت آرا به نداشتن کفایت سیاسی وی رای داد. 
وی همچنین گفت: مقاومت فلسطین در سطوح و ابعاد مختلف درحال مبارزه با رژیم صهیونیستی است و مقاومت توانسته است تا رژیم اشغالگر را خسته کند.
این عضو حماس همچنین گفت: غزه اکنون تبدیل به سکوی پرتاپ مقاومت و فلسطین در مقابله نظامی، سیاسی و امنیتی با رژیم صهیونیستی شده است و طی دوره اخیر ضربات دردناکی به عمق اسرائیل وارد کرده است.
الحیه در پایان گفت که غزه و مقاومت رژیم اشغالگر را تحت نظر دارند و آماده مقابله با این رژیم هستند.
جنبش فتح و حماس از سال 2007 با یکدیگر دچار اختلافاتی شدند که تا امروز نیز ادامه داشته است، در آخرین تلاش برای برقراری صلح در 20 مهر (12 اکتبر) با میانجیگری مصر توافقنامه سازش میان دو طرف به امضا رسید. 
مهم ترین موضوعاتی که دو جنبش فلسطینی بر سر آن به توافق رسیدند شامل این موارد بود: 
کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین بر گذرگاه های تجاری و دیگر گذرگاه های واقع در نوار غزه ، تشکیل دولت وحدت ملی و تعیین یک فرد میانه رو به عنوان رییس دولت جدید که از مقبولیت تمامی طرف های فلسطینی برخوردار باشد. 
اما این توافقنامه به دلیل باقی ماندن اختلافات، به طور کامل به مرحله اجرا درنیامد. 
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:381718!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)