|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/08/18]

مخالفت اتحادیه علمای مسلمان با عادی سازی روابط با تل آویو  

مخالفت اتحادیه علمای مسلمان با عادی سازی روابط با تل آویو

تاریخ خبر: 1397/08/17 

تهران-ایرنا-اتحادیه جهانی علمای مسلمان روز پنجشنبه در بیانیه پایانی نشست خود قاطعانه عادی سازی روابط با رژیم صیهیونیستی را رد کرد و افزود:قضیه فلسطین به عنوان مساله نخست مسلمانان باقی خواهد ماند.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از پایگاه 'رای الیوم'، پنجمین نشست اتحادیه جهانی علمای مسلمان با مشارکت یکهزار و 500 تن از 80 کشور در استانبول ترکیه برگزار شد.
این اتحادیه در بیانیه پایانی خود هرگونه عادسازی روابط با رژیم صهیونیستی را مردود خواند.
بیانیه اتحادیه جهانی علمای مسلمان تاکید کرد:قدس شریف در معرض یهودی سازی قرار دارد و صهیونیست ها به طور مستمر به مسجد الاقصی یورش می برند و سعی دارند سیاست تقسیم زمانی و مکانی را برای آن اعمال کنند. قدس و مساله آن جایگاه دینی و تاریخی و تمدنی دارد و به عنوان قلب امت اسلامی به شمار می رود و هیچ یک از طرح های صهیونیست ها نمی تواند این حقیقت را که قدس متعلق به امت عربی و اسلامی است، تغییر دهد.
اتحادیه جهانی علمای مسلمان از دولت های عربی و اسلامی و همه نهادهای مردمی خواست که به مسئولیت خود در قبال مقدسات امت اسلامی عمل و عادی سازی با صهیونیست ها را به طور قاطع مردود اعلام کنند.
بیانیه اتحادیه جهانی علمای مسلمان افزود:علمای مسلمان مقاومت علیه اشغالگر را حقی مشروع در تمام ادیان آسمانی بدانند. 
اتحادیه یاد شده خواستار آزادی تمام زندانیان عقیده به ویژه علما در مصر، سعودی و امارات شد.
بیانیه اتحادیه جهانی علمای مسلمان ادامه داد که باید آشتی فراگیری داخل امت اسلام صورت گیرد که اکنون از گسستگی شدیدی میان طیف‌های مختلف در رنج است.
اتحادیه جهانی علمای مسلمان همچنین بر ضرورت حفظ وحدت، همزیستی مسالمت‌آمیز و ارتباطات فرهنگی میان مسلمانان تاکید کرد.
خبرگزاری آناتولی ترکیه همچنین اعلام کرد در پی کناره گیری یوسف القرضاوی، 'احمد الریسونی' قرار است ریاست این نهاد را بر عهده بگیرد.
برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس همچون عربستان ، امارات و بحرین طی روزهای اخیر گام های علنی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی برداشته اند که این اقدام با مخالفت صریح و آشکار گروه های فلسطینی و مردم منطقه روبه رو شده است.
تلاش امارات و برخی دیگر از کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در حالی است که این رژیم سالهااست علاوه بر سرکوب فلسطینی ها بسیاری از مناطق عربی- اسلامی را اشغال کرده است.

انتهای پیام /
 

 


خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:359525!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)