|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
روزنامه اسرائیل هایوم اعلام کرد:
[1397/10/22]

هشدار شاباک در خصوص افزایش تروریسم یهودی علیه فلسطینیان  

روزنامه اسرائیل هایوم اعلام کرد:

هشدار شاباک در خصوص افزایش تروریسم یهودی علیه فلسطینیان

شنبه 22 دی 1397

روزنامه صهیونیستی اسرائیل هایوم در گزارشی به انتشار برخی جزئیات تحقیقات شاباک در خصوص عملیات های تروریستی یهودیان علیه فلسطینیان کرانه باختری پرداخته و تاکید کرد این حملات در آینده افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عکا، روزنامه اسرائیل هایوم اعلام کرد سال 2018 شاهد افزایش شدید حوادث تروریستی یهودیان علیه فلسطینیان بوده که توسط جوانان عضو سازمان های یهودی افراطی انجام شده است.

این روزنامه عبری زبان افزود شاباک در تحقیقات اخیر خود از 4 جوان شهرک نشین که در قتل یک زن فلسطینی به نام شادیه الرابی در 13 اکتبر 2018 مشارکت داشته اند به تجهیزات جدیدی دست یافته است که این سازمان های افراطی یهودی جهت انجام عملیات تروریستی علیه فلسطینیان کرانه باختری برای آنها تهیه کرده اند.

شاباک تاکید کرد این 4 جوان که در عملیات پرتاب سنگ به سوی خودروی الرابی در نابلس مشارکت داشته اند عضو سازمان «شبیبة التلال الیهودیة» (جوانان تپه های یهودی) بوده اند.

بر اساس اعلام این روزنامه عبری زبان اطلاعات ارائه شده از سوی شاباک حاکی از افزایش 50 درصدی عملیات های تروریستی یهودیان در سال 2018 در کرانه باختری بوده است و سازمان های افراطی یهودی 295 عملیات در این منطقه انجام داده اند در حالی که این تعداد برای سال 2017 تنها 197 مورد بوده است.

اسرائیل هایوم ادامه داد: تحقیقات شاباک همچنین بیانگر آن است که بزرگان خاخام های شهرک یتسهار با صدور فتاوایی به جوانان این سازمان ها اجازه داده اند روز شنبه مسافرت کرده و حرمت روز مقدس یهودیان را بشکنند تا خود را به جوانان یهودی بازداشت شده برسانند و آنها را برای چگونگی رفتار کردن با عوامل شاباک در بازجویی ها راهنمایی کنند.

این رسانه صهیونیستی در گزارش خود از نگرانی های شاباک در خصوص کاهش قدرت بازدارندگی علیه فعالان این سازمان های یهودی افراطی خبر داده و افزود شاباک نسبت به حمایت های معنوی از آنها برای ادامه اقدامات خشونت آمیز خود و افزایش حملات تروریستی با سلاح گرم در روزهای آینده هشدار داده است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:381939!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)