|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
[6/13/2018]

کارشناس مسایل غرب آسیا: سرنگونی F16 اسراییل تحول مهمی در دفاع از حریم هوایی سوریه بود  

کارشناس مسایل غرب آسیا: سرنگونی F16 اسراییل تحول مهمی در دفاع از حریم هوایی سوریه بود

سه شنبه 22 خرداد 1397

دمشق - ایرنا - 'مسعود اسداللهی' کارشناس ارشد مسایل خاورمیانه با بیان این که سرنگونی جنگنده - بمب افکن F16 متعلق به رژیم صهیونیستی توسط سامانه دفاع موشکی سوریه تحول چشمگیری در نبرد علیه جبهه صهیونیستی - تکفیری ایجاد کرد، گفت: سرنگونی این جنگنده تحول مهم و بی سابقه ای در دفاع از حریم هوایی سوریه بود.

سامانه پدافند هوایی سوریه در 10 فوریه گذشته (21 بهمن 96) توانست یک فروند جنگنده - بمب افکن پیشرفته F16 متجاوز رژیم صهیونیستی را بر فراز جنوب سوریه هدف قرار دهد و این هواپیما در منطقه الجلیل فلسطین اشغالی سقوط کرد.
اسداللهی امروز (سه شنبه) در گفت وگو با ایرنا با اشاره به بازتاب سرنگونی F16 اسراییل در بین مقامات صهیونیست و این که اقدام مزبور از سال 1361 تاکنون بی سابقه بوده است، افزود : هدف قرار گرفتن بمب افکن متجاوز رژیم اسراییل توسط سامانه هوایی ارتش سوریه موجب شد تا عملیات هوایی رژیم صهیونیستی علیه سوریه تا یک ماه به حالت تعلیق درآید.
وی سامانه دفاع هوایی مستقر در سوریه را دو گونه خواند و اظهار داشت: دو مجموعه سامانه پدافند هوایی در سوریه مستقر است که یکی متعلق به ارتش سوریه و دیگری به روس ها تعلق دارد که در اطراف پایگاه های روسی در سوریه مستقر است.
کارشناس مسایل خاورمیانه با بیان این که جنگنده های نظامی رژیم صهیونیستی برای بمباران مواضع مورد نظر خود در سوریه سعی می کنند وارد فضای این کشور نشوند، افزود: هواپیماهای نظامی رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن خاک سوریه عموما راکت های خود را با تجاوز به خاک لبنان از مرز این کشور با سوریه و یا از فراز خاک جولان اشغالی شلیک می کنند.
ارتش سوریه دارای دو سامانه پدافند هوایی سام پنج (S200) و سام شش گانیفول می باشد؛ پدافند هوایی سوریه توانست با موشک های S200، بمب افکن متجاوز F16 رژیم صهیونیستی را در تاریخ 21 بهمن 1396 هدف قرار داده و ساقط کند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:347007!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار